'40 milyon borçla göreve başladım'

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Şeboy'un açıklamalarını yanıtladı "Belediyeyi devraldıktan sonra 40 milyona yakın borç kapattım" dedi

Buca Belediyesi Başkanı Ercan Tatı, Cemil Şeboy'un açıklamalarına Egeli Sabah aracılığıyla yanıt verdi. Şeboy'un bahsettiği gibi Buca Belediyesi'nin borç altında olmadığını anlatan Tatı, "Asıl borç ben Buca Belediyesi'ni devraldığımda vardı. 39.8 milyon lira borcu kapattım. Bu borçtan kendisinin bile haberi yoktu. Çünkü belediye ile alakası yoktu. Yaptığı kültür merkezinin ahırdan farkı yok. Gidin kültürsüzlük sarayını görün. 3 milyon lira harcanan Safari Park diye bir şey yok ortada. Ben 15 milyon liraya bu stadyumun iki katını yapardım. Buca'da bir kişi varsa Safari Park'ı göstersin. Eşşeğim diye anırmazsam Ercan Tatı değilim" dedi. Tatı şöyle konuştu:

HİÇ HESAP BİLMİYOR
"Şeboy,'Buca Belediyesi borç içerisinde' demiş. Bilirkişi raporlarını okudukça aklım duruyor. Kendisi hesap bilmiyor. Seçimi aldığımda belediyenin 39,8 milyon borcu vardı. Ödeyip yoluma devam ettim. Kendisinin bu borçtan haberi yoktu. Çünkü belediye ile ilgisi yoktu. Yaptığı kültür merkezinin ahırdan farkı yok. 3 milyona yapılan Safari Park ortada yok. Ben Evka 1'e 15 milyona mevcut stadyumun iki katını yapardım. Bir de stadyum bizim değil. İki stat parasına bir stat yapılmış. BUCAMAR'ın ve Buca Belediyesi'nin şu anda borcu yoktur. Ağabey dediğimiz kişi çirkefleşmesin. Bucalı ve arkadaşımız diye ses çıkartmıyoruz. Seçime 1 yıl kala BUCAMAR'a kiracı olan iki benzin istasyonunun kiralarını 2022'ye kadar alıp gasp etti. Bu paraların hesabını versin. Benzin istasyonların ben değil mahkemeler kapattı. 'Şirketleri biz zor duruma düşürmedik' diyor. Buca'da çıtadan bahsetmiş. Evet Buca'da çıta yüksek. Ben geldiğimde Bucalıların sürünmeden alışveriş yapacağı bir pazaryeri bile yoktu. Şu anda modern pazaryerlerimiz var. İlçenin ilk olimpik yüzme havuzunu ben yaptım." Atatürk Maskı'nın 50 metre yakınına 2013 fiyatıyla 5.5 milyon liraya olimpik yüzme havuzu yaptırdığını belirten Tatı, "Ben Buca'nın parasını sokağa atmadım, atmayacağım da" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'40 milyon borçla göreve başladım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN