Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Aida' rüzgarı esecek

İzmir Devlet Opera ve Balesi, Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bu akşam saat 20.00'de Giuseppe Verdi'nin "Aida" adlı dört perdelik operasını sahneleyecek

Giriş Tarihi: 21.12.2013
BÜYÜKŞEHİR İŞBİRLİĞİYLE
İzmir Devlet Opera ve Balesi, "Verdi Yılı"nı büyük bestecinin başyapıtı Aida operası ile taçlandırıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahnelenecek olan Aida, İzmir gösterilerinin ardından Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nde sunulacak. Librettosu Antonio Ghislanzoni tarafından yazılan Giuseppe Verdi'nin dört perdelik Aida operası, İzmir'de şef Tulio Gagliardo yönetiminde ve Aytaç Manizade rejisi ile sahneleniyor.

USTA OYUNCULAR
Koro şefliğini Hans Joachim Gallus'un üstlendiği eserin koreografisini Uğur Seyrek, ışık tasarımlarını da Müfit Özbek yaptı. Aida'da solo rolleri; Aytül Büyüksaraç, Evren Ekşioğlu, Ayşe Tek, Lorenzo Mok Arranz, Levent Gündüz, Efe Kışlalı, Aydın Uştuk, Anna Chubuchenko, Stare Çelebi, Ayşe Özkan, Murat Güney, Gökhan Koç, Tamer Peker, Umut Tarık Akça, Hasan Alptekin, Teyfik Rodos, Alparslan Mater, Sevinç Demirağ, Filiz Güneş, Beril Yürekli, Murat Direk, Fırat Halavut, Serkan Taylan paylaşıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aida' rüzgarı esecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN