Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekortmenlere ödül

2012 yılı vergilendirme döneminde elde ettikleri kazanç üzerinden en yüksek vergiyi ödeyen İzmir Ticaret Odası üyeleri, Swissotel Büyük Efes'te törenle ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 22.12.2013
İzmir Ticaret Odası, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı işbirliği ile 2012 yılı vergilendirme döneminde elde ettikleri kazanç üzerinden en yüksek vergiyi ödeyen üyelerini ödüllendirdi. İTO üyelerinden 123'ü altın, 108 gümüş, 101'i ise bronz madalya alırken, 396 özel ödül, 742 ise takdirname verildi. İzmir Vergi Dairesi rakamlarına göre, ilde gelir vergisinde ilk üçte Lucien Arkas, Nail Özkardeş ve Bernard Lucien Marie Arcas yer aldı. Yine gelir vergisinde İTO üyesi olarak ilk üçe ise, Ahmet Cengiz, Cengiz Sani, İhsan Çınar girmeyi başardı. Vergi Dairesi rakamlarına göre İzmir'de kurumlar vergisinde ilk üçte Philsa Philip Morris Sabancı, MSC Gemi Acentalığı, JTI Tütün, kurumlar vergisinde İTO üyesi olarak ilk üçte Gediz Elektrik, Pınar Süt, Akdeniz Kimya yer aldı.

ÜNİVERSİTELERE ÖDÜL
İTO'nun İzmir Şehrine Katkı Ödülü ise İzmir'deki 9 üniversiteye verildi. Swissotel Büyük Efes Otel'deki törende İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, özel ödülü Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Şifa Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi rektör ve rektör yardımcılarına verdi. İzmir Üniversiteler Platformu adına İTO'ya teşekkür eden Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyfullah Çelik, 160 bin öğrenci, 25 bin çalışan ve yurtdışından gelen öğrencilerle İzmir'i dünya üniversiteler kenti yapmak için çalıştıklarını açıkladı. Swissotel Büyük Efes'te düzenlenen törende konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise, dünyada zor koşullara rağmen oda üyesi işadamlarının tüm dünyaya pazar olarak kabul ederek başarıyı yakaladığını söyledi.

"RİSKLERDEN KAÇIN"
Demirtaş, "En büyük pazarımız Avrupa ile olan ticaretimiz neredeyse yarıya indi. 2013 yılı itibariyle dünya ekonomisinde toparlanma sinyalleri alınıyor ama yine de 2014 için çok umutlu olamıyoruz. Risk almaktan da kaçınmalıyız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekortmenlere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN