Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burs sayısı bini aştı

Bayraklı Belediyesi'nce her yıl dar gelirli ailelerin başarılı öğrencilerine verilen eğitim bursu desteğinin bu yıl 1500 öğrenciye ulaşacağı belirtildi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Bayraklı Belediyesi'nin, kuruluştan bu yana sürdürdüğü yardıma muhtaç ailelere eğitim destekleri kapsamında verilen burs kayıtları devam ediyor. Bin 500 ailenin ilk ve orta okul öğrencileri için aylık 50, lise öğrencileri için de 60 TL destek sağlanacak burs, 8 aylık eğitim-öğretim dönemini kapsayacak. Başvurular Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve semt merkezlerinde yapılabiliyor. Daha önceki yıllarda banka kartı ile ailelerin hesabına yatırılan paralar bu yıl da aynı yöntemle dağıtılacak. Öte yandan Bayraklı Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye malzemeleri ile kıyafet dağıtımlarının yanı sıra, okullara destek ve üniversite öğrencilerine de eşya yardımları yapıyor.

"GELECEĞE YATIRIM"
Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapıldığını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Yardımlarımızla çocuklarımızın eğitimlerine az da olsa katkıda bulunuyoruz. Biliyorum ki, verdiğimiz bu paraları bir çok aile çocuklarımızın eğitimine harcamayacak. Evlerinizin elektrik, su veya telefon faturalarınızı ödeyeceksiniz. Keşke imkanımız olsa da daha fazla verebilsek, daha fazla ailenin yüzünü güldürebilsek. Ancak Bayraklı'da çocuklarımıza karşılıksız burs ve ücretsiz kurs vermeye devam edeceğiz" dedi. Başkan Karabağ, göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime verdiği desteğin süreceğini belirterek, bu kapsamda Bayraklı'daki okur-yazar oranının artırılması için de kurslar düzenleyip, kütüphaneler açtıklarını söyledi. Bayraklı Belediyesi Gençlik Merkezi'nde eğitim gören öğrencilere de yardımlarda bulunan Başkan Karabağ, maddi durumu yetersiz öğrencilere desteklerinin devam edeceğini kaydetti. Bayraklı Gençlik Merkezi'nde üniversitelere giriş sınavı için kurslara katılan 186 öğrenciden 183'ünün 4 yıllık fakültelere, diğer 3 kişinin de 2 yıllık üniversitelere girme hakkı elde ettiğini dile getiren Karabağ, "Yüzde 100'lük başarı bizi çok memnun ediyor, gururlandırıyor. Bayraklı'nın çocuklarının fırsat verilince nasıl başarılı olduklarının bir kanıtıdır bu. Onlarla gurur duyuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burs sayısı bini aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN