İlçe başkanlarına 'Yıldırım' telefon

Çalışmalarını sürdüren Ulaştırma Bakanı Yıldırım, önceki akşam AK Parti ilçe başkanlarını aradı. Görüşmede, hem başkan adayı ismi hem 'B' planlarını istedi

Giriş Tarihi: 25.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmen İzmir adayı olarak açıkladığı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan rapor isteyen, bağımsız kuruluşlara anket ve kamuoyu yoklaması yaptıran Yıldırım, İzmir'de ilçe başkanlarını tek tek telefonla aradı. Aday belirleme sürecinin sonuna yaklaşan AK Parti ilçelerde kesin kararı vermek istiyor. Yıldırım, ilçe belediye başkan adaylarının tespitinde ağırlığını ortaya koymayı planlıyor. Bunun için ilçe başkanları ile görüşen Yıldırım, gece yarısına kadar başkanlarla görüştü. Akşam geç saatlerden itibaren başkanları cep telefonlarından arayan Yıldırım, ilçelerle ilgili rapor istedi. Yıldırım, başkanlarla kısa bir ilçe ve teşkilat değerlendirmesi yaptı. Daha sonra parti teşkilatının seçime hazır olup olmadığını öğrendi. Birçok ilçede adaylık istifası nedeniyle yeni gelen ilçe başkanlarıyla hem tanıştı hem de teşkilata hakim olup olmadıklarını sordu, ilçeler için teşkilatların aklındaki isimleri istedi. Başkanlara "kimi aday görmek istiyorsun" derken hangi isimle seçime gidilirse en fazla oyun alınabileceğini merak ettiğini söyledi. Yıldırım, ayrıca ilçe başkanlarından 'B' planı olarak da farklı bir isim vermesini talep etti. Kendisine gelen, aklında olan, merak ettiği isimlerle ilgili bazı ilçe başkanlarıyla da değerlendirme yaptığı öğrenildi.

GÜNDEM YEREL SEÇİM

Ayrıca, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği Balçova Termal Tesisleri'nde basına kapalı düzenlediği toplantıda milletvekilleri ve ilçe başkanları buluştu. Toplantıda yerel seçim stratejileri konuşuldu. Teşkilata önerilerde bulunan milletvekilleri geçmişte yaşadıklarından örnekler verdi, yapılması gerekenleri anlattı.

AK Partili kadınlar yine kan bağışladı
Denizli'de AK Parti İl Kadın Kolu tarafından bu yıl ikinci kez kan bağışı kampanyası düzenlendi. Parti binasında düzenlenen Merkezefendi ve Pamukkale ilçe kadın kollarının da destek verdiği kan bağışı kampanyasında farklı gruplardan 45 ünite kan toplandı. Kan bağışı kampanyasını Kızılay Kan Bağışı Merkezi'yle birlikte düzenlediklerini belirten İl Kadın Kolu Başkanı Peral Uluköy, kan vermenin bağıştan öte insanlık görevi olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçe başkanlarına 'Yıldırım' telefon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN