'Seçim süreci hızlandı'

Giriş Tarihi: 25.12.2013

CHP İzmir Büyükşehir adayı Kocaoğlu, yerel seçimler öncesi iddialı konuştu, "Çalışacağız, üreteceğiz ve kentimizi kalkındıracağız" dedi

Yaklaşmakta olan yerel seçimler öncesi CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partisinin ilçe başkan ve saymanlarıyla toplantı yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, yerel seçimler öncesi iddialı konuştu, "İzmir'in 30 ilçesinde ve Büyükşehir'de açık ara bir daha kimsenin 'İzmir'de seçim alacağım' diyemeyeceği bir oyla yerelde iktidar olacağız" dedi. Geçtiğimiz Pazar günü CHP Genel Meclisi'nden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığının onaylandığını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Pazartesi günü il başkanımızla konuştuk ve ilçe örgütleri ile tek tek yapılacak toplantıların zaman alacağı gerekçesiyle böyle bir toplantı yapmaya karar verdik. Artık seçim takvimi hızlandı. Esas seçimi örgüt olarak götürecek olan ilçe yöneticilerimizle durumu değerlendirelim ve yola çıkalım düşüncesiyle toplantıyı organize ettik" diye konuştu.

"SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ"
İl başkanlığı olarak 30 ilçenin stratejik planını ve seçim bildirgesini hazırlamakta olduklarını belirten Kocaoğlu; "Seçim komisyonları ilçelerin mevcut sorunlarını tespit etme noktasında ne gerekiyorsa yapması gerekiyor. Her ilçe başkanı kendi ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızdan, odalardan esnaftan sorunlarını tespit etmesi gerekiyor. Bir de bizi esas ilgilendiren yerelde kalkınmayı sağlayacak projeleri de istiyoruz. Çalışacağız, üreteceğiz, kentimizi kalkındıracağız. Bunun yolunu ve yöntemini biliyoruz. Kaynakları doğru kullanıyoruz. Belediye vardır 1 liraya 1 iş yapar, belediye vardır 1 liraya 3 iş yapar. O belediyenin üzerinden üç sene silindir geçer ama toz kalkmaz" diye konuştu.

"EN HAZIR PARTİ BİZİZ"
CHP İl Başkanı Ali Engin de, İzmir'de seçime en hazır parti olduklarını söyledi, "Farklı görüşlerin kavga etmeden uzlaştığı yeni bir siyaset kültürü ve dilini hep birlikte oluşturduk. Yerel seçimde bu pozitiflik iş yapma kültürü sandığa yansıyacaktır. CHP'de birlik ve beraberliği koruyacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçim süreci hızlandı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN