Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sevdamız, Denizli'

Nihat Zeybekci, bakan olduktan sonra, ilk ziyaretini yaptığı memleketi Denizli'ye gelir gelmez böyle dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Ekonomi Bakanlığına getirilen AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Ankara'da görevini eski bakan Zafer Çağlayan'dan devir aldıktan sonra ilk resmi ziyaretini memleketi Denizli'ye yaptı. Ankara'dan karayoluyla Denizli'ye gelen Zeybekci, Ankara Asfaltı'nda davul zurna eşliğinde karşılandı. Karşılama törenine Vali Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Başkanı Avni Örki, protokol üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Kısa bir açıklama yapan Bakan Zeybekci, "Denizli bizim sevdamız. Günde bin kere gelip gitsek de bu şehri özlüyoruz. Denizli'ye gelmenin de ayrı bir mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

HAYIRSEVER İŞ ADAMI ABALIOĞLU'NU ZİYARET ETTİ
Daha sonra Abalıoğlu Yem Fabrikası'na giden Bakan Zeybekci ve beraberindekiler hayırsever işadamı Abalıoğlu Yem Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Abalıoğlu'nu ziyaret etti. Zeybekci, sık sık fabrikaya gelerek Abalıoğlu'nu ziyaret ettiğini belirtti, "Gelirken büyüğümüz hayırseverimiz Orhan amcamızı ziyaret etmek istedim. Bundan sonra da sık sık kendisini ziyaret edeceğim. Takdir eden ve teveccüh gösterip bu makama atayan Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. Belediye önündeki Delikliçınar Meydanı'na gelen Bakan Zeybekci, burada vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan'ın Denizli'ye selamlarını getirdiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Zeybekci, şöyle dedi: "Allah utandırmasın Denizli'ye hizmet etmeye başladığımız sivil toplum kuruluşları dönemlerinde, belediye başkanlığı döneminde, milletvekili dönemimizde Denizli hep bizimle beraber oldu. Bugün hizmetlerimizin ülkeye, millete ve Denizli'ye hizmetkâr olmanın karşılıklarını aldık. 10 sene geriye gidin, şuan ki yatırımların eseri yoktu. Bakanlık görevini devir aldım ve hemen Denizli'ye gelmeyi istiyordum ve Denizlideyim."

DAHA ÇOK HİZMET ALACAK
Zeybekci, kim milletin iradesini malına elini uzatırsa mutlaka hesabının sorulacağını, ininden millete yan gözle bakanlarında inlerine girilerek hesabının sorulacağını söyledi. Bundan sonra da Denizli'nin daha çok hizmet alacağını söyleyen Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye Başkanımız Osman Bey, bugüne kadar Denizli'nin tamamına, büyükşehirmiş gibi her köşesinde dokunmadık yer bırakmadı. Mart'tan sonra Büyükşehir ile Denizli'nin merkezinde her ne varsa Çameli'nin Kirazlı yaylasında Güney'in Aydoğdu köyünde aynısı olacak. Denizli, Ege'nin vizyon kenti olacak, dünya kenti olacak dedik, hepsi oldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sevdamız, Denizli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN