Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir, Manisa ve Denizli'yi kazanın

Giriş Tarihi: 30.12.2013

Manisa AK Parti İl Başkanlığı'nın verdiği yemeğe katılan Başbakan Erdoğan, "Bana '30 Mart akşamı İzmir'i, Manisa'yı ve Denizli'yi AK Parti kazandı' denildiği zaman, amacımıza ulaşmış olacağız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nın Anemon Otel'de düzenlediği yemeğe katıldı ve önemli mesajlar verdi. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını "komplo" olarak nitelendirerek, milletin hayır duası ve desteği ile bu "komployu" aşacaklarını söyleyen Erdoğan, "Gezi ile yapmak istediler başaramadılar. Şimdi bu yolla yapmaya çalışıyorlar, hatta birleşiyorlar. Bu da çok enteresan. Dün işte İstanbul'da filan bu tür şeyler yapmak istediler. Ama şimdi bakıyorsunuz işte İstanbul'da Taksim Meydanı'na çıkmak istiyorlar, 300-400 kişiyle. Artık gelen yok. Ve inanıyorum ki tutmayacak. Hele 30 Mart akşamı 'İzmir'i, Manisa'yı. Denizliyi AK Parti kazandı' denildiğinde bu iş burada biter" dedi. Erdoğan, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin önemli olduğunu vurguladı. CHP'nin belediye kanundaki değişikliği Anayasa Mahkemesi'ne taşıdığını, fakat Mahkeme'nin bu itirazı kabul etmediğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Hemen burada, yanda komşu İzmir var. İzmir'de nasıl bir büyükşehir belediyeciliği yaptığı ortada. Adeta kasaba belediyeciliği var bunlarda" dedi. Yerel seçim çalışmaları döneminde parti teşkilatının, özellikle kadınlar ve gençlerin kapı kapı dolaşarak yapılan icraatları anlatması gerektiğini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Elimizde malzememiz, yaptıklarımız çok. Ama muhalefetin yaptığı aslında bir şey yok. Onlar ne anlatacaklar? Bizim anlatacağımız şeyler var. Bakın seçimin arifesinde şu başlatılan kampanya manidardır. Bu kampanya, ne Tayyip Erdoğan'ın şahsınadır ne AK Parti'nin iktidarınadır. Bilesiniz bu milli iradeyedir. Bu Türk milletine karşı başlatılmış bir kampanyadır. Çünkü Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyen çevrelerin, birinci derecede, ikinci derecede Türkiye'deki taşeronlarının attığı adımdır. Devletin içinde ne yazık ki, bir paralel yapı kurmaya gayret ettiler. Bu paralel yapı şu anda işte bu atılan adımları gerçekleştiriyor. İşte bu yapı hazımsızlığı maalesef çok basit bahanelerle ortaya koymaya çalıştı. Yaşananlar işte gözlerimizin önünde."

GENÇLERE NASİHAT

Erdoğan, kendisini salonda dinleyen gençlere de seslendi, şu tavsiyelerde bulundu: "Durmak yok, yola devam. Gençler çok çalışacaksınız. Çok koşturacaksınız. Şu anda bakın liselerin son sınıflarında bulunan gençler oy kullanacaklar. Bunların içersinde o durumda olanlar var. Onları kuşatacaksınız ve kucaklayacaksınız. Ve onları tatlı dille, bu harekete mensubiyet duygusu içersinde dahil edeceksiniz. Çünkü biz meşruiyetini milletten alan bir iktidarız."

İLBAŞKANLIĞI'NI AÇTI
Başbakan Erdoğan, dün sabah AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Öncelikle Şehzadeler Şehri'ne, inşallah 30 Mart'tan itibaren büyükşehir Manisamız'a, hizmet noktasında yakışacak AK Parti İl Merkezi binasının böyle bin metrekarelik, hakikaten güzel bir müstakil binaya kavuşmuş olması memnuniyet verici" dedi.

AKHİSAR'A 27 MİLYON

Başbakan Erdoğan, Akhisar'da Belediye önünde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada da, yaklaşık 2 milyon liralık özel sektör, 25 milyon liralık da kamu yatırımının resmi açılışını yapacaklarını belirtti, eser, hizmet ve yatırımların ilçeye hayırlı olmasını diledi. Akhisar'a yatırımların sürdüğünü ifade eden Başbakan Erdoğan, Akhisarspor'un başarısını ilgi ve takdirle izlediklerini, ilçede 12 bin seyirci kapasiteli stadyumun temelinin atıldığını, maliyeti 55 milyon lira olan stadyumun 2015'te tamamlanmasının planladığını aktardı. Valiliklerin ücra köylere kadar ulaşamadığını, muhtarların köylere hizmet götürecek imkanı olmadığını belirten Erdoğan, artık köylere, ilçe belediyelerinin bütün hizmetleri götüreceğini, büyükşehir belediyelerinin de oluşturacakları içme suyu ve kanalizasyon idareleriyle köylere ulaşacaklarını söyledi. Manisa'da doğalgaz kullanımının her geçen gün yaygınlaştığına dikkati çeken Erdoğan, şöyle dedi: "İstiyorum ki kömürün zehir kokusunu benim vatandaşım teneffüs etmesin. İstiyorum ki benim vatandaşım, benim Ayşe bacım, Fatma bacım, kömür atıklarını, küllerini artık teneffüs etmesin. Evlerde sadece bir odanın değil bütün dairenin ısındığı günleri hep birlikte yaşayalım."

HER YERDE SEVGİ SELİYLE KARŞILANDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akhisar'dan sonra yine Manisa'nın ilçesi Demirci'ye gitti. Burada da coşkuyla karşılanan Erdoğan, halka hitap etti. Demirci'den, Salihli'ye oradan da İzmir'e hareket eden Erdoğan'a gösterilen ilgi nedeniyle, Adnan Menderes Havalimanı'nda saat 15.00'te yapacağı konuşma da gecikmeli olarak başladı. Başbakan Erdoğan'ı burada da coşkulu bir kalabalık karşıladı, havalimanındaki konuşmasının ardından Ankara'ya hareket etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, Manisa ve Denizli'yi kazanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN