Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UKOME kararı uygulanmıyor

İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Bornova Küçükpark'ı 1 yıl önce araç trafiğe kapatmasına rağmen uygulama hala hayata geçmedi, vatandaş huzursuz oldu

Giriş Tarihi: 1.1.2014
İzmir'in gözde semtlerinden olan ve üniversite öğrencilerinin yoğun olarak vakit geçirdiği Bornova Küçükpark aradan geçen bir yıla rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hala trafiğe kapatılmadı. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yaklaşık 1 yıl önce yaptığı toplantıda Küçükpark'ın araç trafiğine kapatılması yönünde oy birliğiyle karar verilmişti. Çevre sakinleri, esnaf ve üniversite öğrencileri Küçükpark'ın bir an önce kapatılmasını isterken, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni göreve çağırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise topu ilçe belediyesine attı. Bornova Belediyesi'nin Küçükpark ve çevresinde düzenleme çalışması yapacağını düzenleme çalışmasının gecikmesi nedeniyle araç trafiğine kapatılamadığını öne sürüldü.

BÖLGE HALKI TEPKİLİ
Küçükpark'a giriş çıkışı sağlayan tüm sokaklara asansörlü bariyer sistemi konulacak, kararın geçtiğimiz Mart ayı içerisinde uygulamaya konulması bekleniyordu. Fakat aradan geçen yaklaşık bir yıla rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi kararı uygulamaya koymadı. Küçükpark'ta giyim mağazası bulunan 26 yaşındaki Emine Doğruparmak, "Kapanacağını basından duymuştuk. Fakat daha sonra herhangi bir gelişme olmadı. Bir an önce trafiğe kapatılsın. Trafik karmaşası sona ersin. Yayaların daha rahat ve özgür bir şekilde dolaşabileceği bir Küçükpark istiyoruz" diye konuştu. Telefoncu Hacı Borçin ise, "Küçükpark'ta aracımızı park edecek yer bulamıyoruz. Trafiğe açık olması etraftaki yolları ve Ege Üniversitesi kavşağını da etkiliyor. Kapanırsa her yönden daha faydalı olur"dedi. Ege Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Burcu Torun da, "Küçükpark'ta araçlardan dolayı rahat rahat dolaşamıyoruz. Büyükşehir'in aldığı kararı uygulamaya koymasını istiyorum. Araçsız bir Küçükpark çok daha hareketli ve canlı olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UKOME kararı uygulanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN