Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa, Erdoğan'ı çok memnun etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 gün süren Manisa programındaki mitingler coşku içinde geçti. Başbakanı, alanları dolduran 64 bin vatandaş pür dikkat dinledi

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Manisa AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Başbakan'ın Manisa programı ve siyasi gündemi partililerle birlikte değerlendirdi. Manisa'nın önümüzdeki dönemde çağ atlayacağını belirten, Baybatur, "Allah'ın izni, Manisalılar'ın desteğiyle 30 Mart'ta zaferin müjdesini şimdiden veriyorum, Hizmetse hizmet, yatırımsa yatırım. Belediyecilikse belediyecilik. AK Parti hükümeti olarak son 11 yılda Manisa il genelinde yaptığımız toplam yatırım tutarı eski parayla 8 katrilyondur. Bazılarının aklı buna yetmez. Bazılarının ufku buna yetmez. Kaldırım belediyeciliği yapanların bunu anlaması mümkün değil. 3 liralık hizmet yapıp, 10 liralık reklam yapanların da bunu anlamasını beklemiyoruz zaten" dedi. Baybatur, Başbakan Erdoğan'ın Manisa mitinglerinin coşku içinde geçtiğini belirtti, "Demirci'deki mitingde enteresan bir olay oldu. Başbakan'ın konuşması sırasında en önde 70 yaşlarında bir nine miting boyunca okudu ve dua etti. AK Parti'nin sırrı buradadır. Bu dualar ile biz yarı yolda kalmayız. Ben AK Parti'nin Manisa'da kurucu gençlik kolları başkanıyım. İlk yapılan mitingde de buradaydım, şimdi de buradayım. Bugüne kadar böylesi bir kalabalık bir coşku görülmemiştir. Akhisar ilçesinde daha önce böyle bir katılım gösterilmemiştir. Turgutlu'daki okul açılışında binlerce kişi vardı. Salihli zaten bizleri şaşırttı" dedi.

SALİHLİ ŞAŞIRTTI

Başbakan Erdoğan'ın da Salihli'deki kalabalığa şaşırdığını savunan Baybatur, "CHP'nin kalesi olarak bilinen Salihli'de böyle coşku ile karşılanması Başbakanımız'ı mutlu etmiştir. Akhisar mitingi öncesi Başbakanımız ile yaptığımız toplantıda plan yaparken bize 'İlk olarak nereye gideceğiz' diye sordu. Ben de "Akhisar Başbakan'ım" dedim. Başbakanımız da dedi ki, 'Yahu ne Akhisar'mış. Süper lige çıktıkları sene Rize'yi orada yendiler bir üst lige çıktılar. Şimdi de Kasımpaşa benim takım herkes biliyor. Geçtiğimiz hafta da Kasımpaşa'yı yendiler. Ben ne çektim Akhisar'dan" demişti. Böyle güzel bir anımız da oldu' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa, Erdoğan'ı çok memnun etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN