Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Semt garajı için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 3.1.2014

Üçkuyular Pazaryeri'ne Doğuş Holding ve Orjin Grup tarafından yapılacak AVM'nin taslak projesi Büyükşehir'e gönderildi. Projenin onaylanmasının ardından çalışmalara başlanacak

İzmir'de üç ilçenin birleşim noktasındaki Üçkuyular Pazaryeri Alanı'na Doğuş Holding ve Orjin Grup ortaklığıyla kurulacak olan İstinyePark projesi için Büyükşehir Belediyesi'ne taslak projenin gönderildiği belirtildi. Büyükşehirle ortaklık arasında varılan anlaşma uyarınca dev alışveriş merkezinin altına yaklaşık 1000 araçlık otopark kurulacak. İş ortaklığı, ayrıca Üçkuyular'daki eski semt garajının yerine yenisini yapacak. Geçtiğimiz aylarda Konak Belediyesinin proje kapsamında kalan ve halen daha benzinlik olarak çalıştırılan alanı Doğuş Grubu'na satmasının ardından, çalışmalara hız verildi. Projeyi hayata geçirecek olan Doğuş Holding ve Orjin Grup Ortaklığı, Büyükşehir Belediyesi'ne taslak proje gönderdi, onay beklemeye başladı.

OTOPARK VE SEMT GARAJI

Taslakta bölgede yapılması öngörülen AVM'nin yanı sıra alış veriş merkezine gelen vatandaşların araçlarını park edebilmeleri için 3 kattan oluşan 1000 araç kapasiteli bir de otopark yer aldı. Projenin hayata geçmesi ile birlikte kaldırılacak olan semt garajının yerine ortaklık tarafından yeni bir aktarma merkezi kurulacak. Aktarma merkezinden hem kent içi toplu ulaşım araçları hem de Çeşme, Seferihisar, Urla gibi ilçelere hizmet veren minibüsler yararlanacak. Ortaklık varılan anlaşma uyarınca aktarma merkezini inşa ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi'ne devredecek. Doğuş Holding ve Orjin Grup Ortaklığı, projenin onaylanmasının ardından yapım çalışmalarına başlayacak. Geçtiğimiz aylarda projede yaşanan gecikmeler, yatırımcıların tepkisine neden olmuştu. Alışveriş merkezi (AVM) kurmak istedikleri arazide Konak, Karabağlar ve Balçova Belediyeleri'ne ait bölümlerle ilgili mülkiyet sürecinin 2 yılı aşması ve vergi dairesi binasının bir türlü taşınmamasından yakınan Orjin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, "Beklemekten bıktık, projeden tamamen vazgeçebiliriz" açıklaması yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Semt garajı için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN