Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım gibi başladı

AK Parti Adayı Yıldırım, İzmir'e geldi, seçim çalışmalarına start verdi. Binlerce kişiye seslenen Yıldırım, "İzmir bambaşba bir coşku yaşıyor. İzmir bambaşka bir günle ayağa kalkıyor" dedi

Giriş Tarihi: 5.1.2014
AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İzmir'e geldi. Uzun süredir seçim çalışmalarının hazırlıklarını yapan Yıldırım, bundan sonra ayrılmayacağını belirttiği İzmir'de binlerce kişi tarafından karşılandı. Bayraklı'da bulunan İl Başkanlığı Binası'nın önünde kendisini karşılayanlara seslenen Yıldırım, İzmir'in bambaşka bir coşku yaşadığını, bambaşka günle ayağa kalktığını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hatırlayalım yıl 2007. İkinci AK Parti iktidarında genel seçimlerden sonra projeleri birer birer hayata geçirirken Adnan Menderes Havalimanı'nı, liman projelerini başlarken Viktor Hugo'nun, Heredot'un hayranlık duyduğu şehre sürekli gelme şansım oldu. Benim için 'Bu bakan İzmir'e aday olsun' dediniz. İzmirliler bunu daha yüksek sesle dile getirdiler. Bugün şafak 84. 30 Mart İzmir'in önemli bir günü olacak. İzmir'e hizmet için, kentin gelişmesi için sözüm var. Bu sözümü 2011 yılında da söyledim. Benim için siyaset hizmettir. Gerisi teferruattır. Eğer İzmir'e hizmet olmayan bir iş, siyaset varsa biz bunun içinde yokuz. Kent için '35 proje' dedik. Genel seçimlerde bize çok büyük destek verdiniz. Beni İzmir'in milletvekili, Türkiye'nin bakanı yaptınız. Biz de sözümüzde durduk. 35 projenin 17'sini hayata geçirdik" dedi.

SEVGİYLE YÖNETECEĞİZ

Sözleri "Aziz gidecek, Binali gelecek" sloganları ile kesilen Yıldırım şunları söyledi: "Kimse çatlamasın. Biz insanı seviyoruz. Yaratan'dan ötürü yaratılanı seviyoruz. Bizim içimiz sevgi, saygı ve samimiyettir. Bu üç S üzerinde hizmetlerimizi yükselteceğiz ve kentimizi marka şehir yapacağız. Türkiye'de binlerce projeyi hayata geçirdik. Dağları deldik ovaları geçtik. Ferhat olduk, Şirin'e ulaşmak için çalıştık, çalıştık. Bugün artık yeni bir sayfa açıyoruz. Bu sayfa İzmir'in yerelde kalkınmasının başlangıcıdır. İzmir'i husumetle değil samimiyetle, sevgiyle yöneteceğiz. Boş laflara geçit yok. İzmir Türkiye'nin ikinci şehri olacak."

BEN YOK, BİZ VARIZ

30 Mart'ta yerel hizmette AK Parti farkını getireceklerini vurgulayan Binali Yıldırım, "Biz 11 yıllık siyaset hayatımızda hiçbir zaman 'ben' değil 'biz' dedik. Çünkü başımızda bu ülke için hayatını ortaya koyan bir liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Eğer İzmirlilerin güvenine mazhar olursak şunu vaad ediyoruz. İzmir'de bir, beraber, 4 milyon İzmirli ile birlikte yaşayacağız. Sahildeki, kırsaldaki, zengini, fakiri demeden herkesi kucaklaşacağız. Öyle bir ekip olacağız ki ilçe başkanları bir tarafa, belediye başkanları bir tarafa değil hep İzmirliyi düşünen kucağını insana açan bir yerel yönetim anlayışını hakim kılacağız. Şehrin kaplumbağa hızı ile hareket etmesini bitirip hizmetlerin Yıldırım hızıyla getireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım gibi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN