Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eserler ve hizmetler güven-istikrarla oldu

AK Parti İzmir adayı Yıldırım, ikinci güne de hızlı başladı. Kaya Termal Otel'deki toplantıda coşkulu kalabalığa hitap etti, iki sihirli sözcük, güven ve istikrarın önemine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 6.1.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı 49. İl Danışma Meclisi toplantısında partililer ile bir araya geldi. Kaya Termal Otel'deki toplantıya, milletvekilleri Mehmet Tekelioğlu, Nesrin Ulema, Aydın Şengül, Ali Aşlık, Rifat Sait, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, il ve ilçe teşkilatları katıldı. Salonda coşku ile karşılan Yıldırım, "Önümüzde zorlu bir yarış var. Biz gönülden gönüle iletişimi sağlayan anlayıştan geliyoruz. Bu coşku bize önemli çok önemli bir sorumluluk veriyor. Bu coşkunun sebebi var. Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Ege'nin incisi, Anadolu'nun batısı ve doğuya açılan ilk kapısı olan İzmir'i, 30 Mart'ta yeni bir gelecek bekliyor. AK Parti 11 yıllık siyaset hayatında başarıdan başarıya koşan, unutulmaz eserlere imza atan bir hizmet partisidir. Bugün dönüp geriye baktığımızda 11 yılda, 80 yılda yapılamayan eserlerin bir bir gerçeğe dönüştüğü, asırlık hayallerin gerçek olduğunu göreceksiniz. Her alanda AK Parti, 76 milyon insanımızın özlemini duyduğu hizmetleri birer birer hayata geçirdi" dedi.

'76 MİLYONUN DUASI'
Sözü alkışlarla kesilen Yıldırım, "AK Parti, 780 bin metrekare vatan toprağının her köşesinde, sağlık, ulaşım ile sosyal güvenlikte gerçekleştirilen reformlarla, eğitimde çağ atlatan projelerle, sosyal mesleklerde dünyayı bile geride bırakan büyük hizmetlerle hayatın her alanında dolu dolu bir 11 yılı geride bıraktı. Tabii, bu eserler, bu hizmetler kendiliğinden olmadı. 2 sihirli sözcük, 'Güven ve İstikrar' sayesinde gerçekleşti. Güven ve istikrarın arkasında ne var? 76 milyonun duası ve kararlı desteği var" dedi. Türkiye'nin geçmiş dönemlerde çok şey kaybettiğini belirten Yıldırım, "Neler mi kaybettik? Sadece bir tane örnek vereyim. Bakın Türkiye'de yüksek hızlı tren ilk olarak 1973'te gündeme geldi. İhalesi de yapılmıştı. Ama 73, 83, 93, 2003 neredeyse Abdülhamit'in tahtta kaldığı süre kadar zaman geçmiş ama projede bir ilerleme olmamış. 12 hükümet ve 21 bakan eskiten hızlı tren projesini hayata geçiren AK Parti iktidarıdır. O iktidarın bir bakanı olarak Türkiye sevdalısı, memleket sevdalısı liderimiz, Başbakanımızın çalışma arkadaşı olarak, Türkiye'nin bu önemli projesini hayata geçirmekte yer alan ve bu projeyi başlayıp bitiren ekibin ferdi olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Bugün Avrupa da 6'ncı, dünyada hızlı trene sahip 8'inci ülke konumuna geldik. Yerel seçimlerde de başarılı olursak, 30 Mart'tan sonra belediyelerin kapıları sonuna kadar İzmirliye açık olacak. İnsanları hor görmedik, aşağılamadık, yalaka demedik. İnsanları yücelttik. Düşüncelerimiz farklı olabilir. Farklı olmayan tek bir şeyimiz var, gülümsememiz gözyaşımızdır. İzmir'de yapacak çok iş var. Eğer biz İzmir'de siyasete değil, hizmete talipsek, hizmet siyaseti diyorsak, bunun arkasında 11 yıl boyunca dağ gibi sorunları dağ gibi projelere, eserlere dönüştürerek gelen bir AK Parti hükümeti iktidarı var. Söylenen şeylerin anlam ifade etmesi için arkasında bir gerçeklik olması lazım" dedi.

"KİMSEYLE İŞİMİZ YOK"
İzmir'in kurtuluş günü 30 Mart diye bağıran partililere seslenerek, İzmir'in kurtuluş günü 9 Eylül'dür diyen Yıldırım, "İzmir'de hizmetin adresi bellidir. Kurtuluş günü de bellidir. Hizmet bizim işimiz. Başkaları gibi hamaset değil. İdeoloji değil. Biz siyaseti hep hizmet olarak gördük. Hizmet olmayan siyasetin hiçbir zaman içinde olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Konuşacak çok şey var ama bugün her şeyi konuşacak değiliz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eserler ve hizmetler güven-istikrarla oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN