Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gerçek aşka engel yok

Giriş Tarihi: 6.1.2014

Turgutlulu Ali Dündar elektrik akımına kapıldı, iki kolu ve bacağı kesildi ama hayata tutundu. Tek dileği sevdiğiyle evlenmek. Kız arkadaşı Zehra Atmaca da, "Kaza benim başıma gelseydi, o da beni bırakmazdı" dedi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen bir iş kazası, genç işçinin vücudunun yarısını alıp götürürken, gerçek aşkın ne olduğunu da ortaya çıkardı. Talihsiz kaza, bir inşaatın terasında meydana geldi. İnşaat işçisi Ali Dündar'ın (21), teras kata takılmak üzere çektiği demir korkuluklar, sokaktaki elektrik tellerine değdi. Akıma kapılan genç, ağır yaralandı, çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırıldı, yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedildi. Hemen ameliyata alınan talihsiz Dündar'ın yaşaması için ağır hasar gören 2 kolu dirsekten, 2 bacağı da dizinden kesildi. Hastanenin Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Dr. Ahmet Deniz Uçar'ın sorumluluğunda tedavi edilen talihsiz genç, yaşama tutundu, hayati tehlikeyi atlattı. Yaşadığı o talihsiz anı ve hayallerini anlatan genç işçi, şunları söyledi: "Böyle bir şey olabileceği aklımın ucundan geçmezdi. Korkulukları yukarı çekiyordum. Birden titremeye başladım. 30-35 saniye çarpıldım. Nasıl olduysa elimden korkuluğu attım ve yere yığıldım. Bu sefer kalbim durdu gibi oldu ve elimle göğsüme vurdum. Kalbim tekrar atmaya başladı. Şimdi tek isteğim, protezlerime kavuşarak tekrar ayağa kalkmak, canımdan çok sevdiğim, beni bu zor günlerimde yalnız bırakmayan, bırakmayacağını söyleyen kız arkadaşlımla dünyaevine girmek."

SEVGİ TABİİ Kİ EMEK İSTER

Bu facianın ardında yatan "gerçek aşk" ise herkesi duygulandırdı. Talihsiz gencin, geçirdiği kazanın ardından kolları ve bacaklarını kaybetmesine rağmen kız arkadaşı Zehra Atmaca'yla evlilik hayalleri kurduğu sevgilisine olan aşkından bir an olsun vazgeçmediğini söyledi. "Gerçek sevgi emek ister" diyen Atmaca, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bu kaza sevgimize, aşkımıza engel olamaz. Ailelerimiz de isterse, zamanı gelince evleniriz. Aynı şey benim başıma gelse, eminim Ali de beni bırakmazdı."

GEÇİM SIKINTISI ÇEKİYOR

Ailesinin geçimine önemli katkılar sağlayan Dündar'ın kaza sonrası çalışamayacak durumu gelmesi ise ailesini kara kara düşündürmeye başladı. Asgari ücret alan eşinin maaşı ile geçineceklerini söyleyen anne Fatma Dündar, "Oğlumuzun, düğününü yapmak istiyorduk, şimdi yaşadığına şükrediyoruz. Nasıl geçiniriz bilmiyoruz. Evimiz kira, eşim asgari ücretle çalışıyor. Yetkililer sesimizi duysun, bize yardım etsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerçek aşka engel yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN