Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepecik Hastanesi'ne gurur veren sertifika

Asistan eğitimini ve fiziki şartları belirtilen düzeyin üzerine çıkaran Ortopedi Servisi'ne, ülkemizde 3 hastanede bulunan Avrupa Ortopedi ve Travmoloji Birliği'nin sertifikası verildi

Giriş Tarihi: 10.1.2014
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi, gerekli kriterleri yerine getirdi, Avrupa Ortopedi ve Travmoloji Birliği'nin (EFORT) "Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Sertifikası"na sahip oldu. Bu sertifika, asistan doktorların eğitimi ve servisin fiziki şartları belirtilen seviyenin üzerinde olan sağlık kurumlarına veriliyor. Tepecik Hastanesi Ortopedi Servisi, ülkemizde bu sertifikayı alan 4. sağlık birimi olmanın gururunu yaşıyor. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi Sorumlusu Prof. Dr. Haluk Ağuş, ABD ve Avrupa ülkelerindeki ortopedi servislerinde EFORT kriterlerinin zorunlu olduğunu hatırlattı, "Ancak ülkemizde bu zorunluluk yok. Buna rağmen biz bu kriterleri yerine getirdik ve sertifika için başvurduk. Geçtiğimiz Ekim ayında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi'nden gelen 5 kişilik ekip, ortopedi servisini her detayına kadar inceledi ve yılın ilk günlerinde sertifikayı hak ettiğimiz haberi geldi. Bugüne kadar ülkemizde bu sertifikayı alan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi vardı. Sertifikanın takdimi ile biz 4. hastane olduk. Bunun gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

ÜST DÜZEY MERKEZ
Hastane'nin Ortopedi Servisinin Ege Bölgesi'nde bir merkez haline geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haluk Ağuş, "Bu sertifika bizim için çok önemliydi. Gerek fiziki donanımlarımız gerekse de asistan doktorların eğitim şartları ile üst seviyelerde bir eğitim sağlık kurumuyuz. Çok iyi bir travma merkezi ve çocuk ortopedi merkezi haline geldik. Ayrıca bu sertifika bir sefere mahsus alınan bir şey değil. Kurul 5 yıl geçerli olacak şekilde veriyor. 5 yıl sonra yine denetime geliyorlar. Yapılan denetimlerde hala kriterler hala yerindeyse akredite de devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepecik Hastanesi'ne gurur veren sertifika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN