Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hizmette bizimle yarışamazlar'

Giriş Tarihi: 11.1.2014

İlçe ziyaretlerine Küçük Menderes Havzası'nda devam eden AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "İzmir'in 15 yılda niye hizmet almadığını kapı kapı dolaşıp anlatacağız" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ilçe ziyaretlerini Küçük Menderes Havzası'nda sürdürdü. Ziyaretlerine Beydağ'dan başlayan Yıldırım, CHP'nin yerel yönetim anlayışını eleştirdi, Kocaoğlu'na yüklendi, "Yeterli para verilmiyor, diyor. Önce elindekini kullan, sonra iste. Hizmette hiç kimse bizimle yarışamaz. Kapı kapı dolaşıp, neden İzmir'in 15 sene yokluğa mahkum edildiğini anlatacağız" dedi. Beydağ temaslarına ilçe başkanlığını ziyaret ederek başlayan Binali Yıldırım, daha sonra sonra esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşlarla görüştü. Beydağ'a daha önce milletvekili adayı olarak geldiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi: "Önceden İzmir Büyükşehir Belediyesi denilince, İzmir'in merkez ilçeleri anlaşılıyordu. Şu anda tüm il sınırına çıkardık. Seçilecek başkanın, 'Beydağ'la işim olmaz' deme lüksü kalmadı. Meclise konuyu getirdiğimizde CHP amansız muhalefet yaptı. Yasa iptal edilmeyince, seçim olmadan alelacele ufak tefek işler yapmaya başladılar. Bu telaş niye? Bunlarla kimsenin gözünü boyayamazsınız. Yasanın çıkmasına muhalefet edeceksiniz, sonra da daha yürürlüğe girmeden seçime yönelik çalışmalara gireceksiniz. İzmirli bunu yutmaz. Beydağlı hiç yutmaz."

"HATIRLADILAR"
Genel seçimlerin ardından İzmir'e geldiklerinde kentin üzerindeki ölü toprağının kalktığını söyleyen Binali Yıldırım "Çalışmayı o zaman hatırladılar. 2011'den önceki yatırım bütçesinin gerçekleşme oranı yüzde 55'ten fazla değildi. Şimdi 60'ları geçti. Ama hizmet için ayırdıkları parayı kullanamamışlar. Sonra da 'Paralarımız Ankara'ya gidiyor, bize az veriliyor' diyorlar. Yahu önce verileni kullan. Elindekini yap da, sonra eksiğin varsa yine iste. Onlar uğraşsın dursun. Biz işimize bakalım. 11 senemize dönüp bakarsanız, Türkiye'nin ve İzmir'in her tarafında hizmetimiz var. 35 projenin 17 tanesini başlattık. Seçimler tamamlandıktan sonra burasını cazibe merkezine getireceğiz" dedi. İzmir'in 15 sene neden geri kaldığın kapı kapı dolaşıp anlatacaklarını söyleyen Yıldırım, "İzmir'in kaderi bu değil. Birçok il, modern belediyecilik anlayışıyla İzmir'in fersah fersah üzerine çıktı. Bu kabul edilemez. Efelerin diyarı İzmir'e bu yakışmıyor. Artık İzmir'in silkelenme ve ayağa kalkma zamanı geldi. Bunu birlikte başaracağız" dedi. Beydağ'ın en önemli probleminin göç olduğunu belirten Yıldırım, gençleri burada tutmak için istihdam yaratacaklarını, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ'ı kapsayacak şekilde, 100 kişinin çalışacağı bir çağrı merkezi açacaklarını söyledi.

ÖDEMİŞ'E FAKÜLTE KİRAZ'A TREN MÜJDESİ
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, daha sonra Kiraz'a gitti, İlçe Başkanlığı'ndan vatandaşlara seslenen Yıldırım, şunları söyledi: "Hizmette bizimle yarışamazlar. Onun için hizmet tarafına hiç yanaşmıyorlar. 'İzmirli yaşam tarzına müdahale ettirmez' diyorlar. Kim müdahale ediyor? İzmirli istediği gibi yaşasın" diye konuştu. Yıldırım daha sonra esnafla sohbet etti. 2011'de Kiraz'a geldiğini söyleyen Yıldırım, o günlerde süt ve patetes ile ilgili ciddi bir sıkıntının olduğunu, o sorunları çözdüklerini kaydetti, "30 Mart İzmir için yerel kalkınmada milat olacak. Beraber İzmir'in kaybolan yıllarını Yıldırım hızıyla telafi edeceğiz" dedi. Binali Yıldırım, Tire-Ödemiş demiryolunu Kiraz'a kadar uzatacakları müjdesini verdi, şöyle devam etti: "Bunun sözünü verdik. Projesi bitti. Kiraz-Torbalı yolunu bölünmüş yol yapacağım, dedim. Başladık. En geç 2 sene içinde otoyola çevireceğiz. 140 kilometrelik mesafeyi 1 saate indireceğiz."

"SAĞLIĞIN DA MERKEZİ OLACAK"
Yıldırım, coşkuyla karşılandığı Ödemiş'te vatandaşlara seslendi. Adeta miting havasında geçen ziyarette, patetes ve sütteki sorunları çözdüklerini söyledi, "Diş Hastanesi'nin bir bölümü yapıldı. 260 yataklı Ödemiş Devlet Hastanesi'nin temelini attık. Ödemiş'i, sadece fidancılığın, hayvancılığın, süs bitkiciliğin değil, sağlığın da merkezi haline getiriyorum. Rahmanlar Barajı'nın temelini atacağız. Yazın Bölge Hastanesi'ni hizmete açacağız. İzmir'i Ödemiş'i yeni bir hizmet siyasetiyle, yerel yönetimiyle buluşturacağız. Ticaret ve Ekonomi Üniversitesi'nin bir fakültesi Ödemiş'e açılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hizmette bizimle yarışamazlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN