Türkiye'nin en iyi haber sitesi

9 yılda, 5 km yol alamadılar

Giriş Tarihi: 12.1.2014

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, Kocaoğlu'na Bayındır'dan yüklendi: "Hükümet bizi engelledi, diyor. Koca bir yalan. Üçyol metrosunu da hükümet mi engelledi!"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, Bayındır'dan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yüklendi. Yıldırım, "Hükümetin hizmetlerini engellediğini söylüyor. Ancak bu koca bir yalan. Üçyol metrosunu hükümet mi engelledi? 2005'ten beri 5 kilometre yapamadı. Doğruları konuşacağız. İş bilenin, kılıç kuşananın. İş yapmak her kişinin değil, er kişinin" diye konuştu. Bayındır'ın Osmanlı'nın önemli yerleşim yerlerinden biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Binali Yıldırım, şunları söyledi: "Bayındır deyince iyice düşüneceksin. Osmanlı döneminde Gülbahçe diye anılan çiçeğin başkentinin adıdır Bayındır. 600 işletme, 3 binin üzerinde hemşehrimiz çiçekçilik yapıyor. 100 milyon çiçek bu topraklarda hayat buluyor. Türkiye'nin ve dünyanın her tarafına ihraç ediliyor. Sadece çiçekçilikle Bayındır'ı tanımlayamayız. Hayvancılıkta da Bayındır'ın ayrı bir yeri var. Süt bu havzanın en önemli girdilerinden biri. Menderes havzasında 1200 ton günlük süt işleniyor. Bunu ne kadar katma değere dönüştürebiliyoruz. Süt işleme tesisimiz var mı? Buna evet diyemeyiz. Sanayi tesisimiz ne kadar var? Buna da istediğimiz cevabı veremiyoruz."

"DOĞRULARI KONUŞACAĞIZ"
Bayındır'ın 2009'dan beri AK Parti yerel iktidarıyla, belediyeciliği ile buluştuğunu hatırlatan Yıldırım, Belediye Başkanı Mehmet Kertiş'in önemli hizmetleri yapmanın gayreti içinde olduğunu vurguladı. Kertiş'in 2010 yılında otobüs garajı yapmak için Büyükşehir'e müracaat ettiğini söyleyen Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne oldu dersiniz? Ses yok. Ne 'Olur' diyor, ne 'Olmaz' diyor. 'Bu hükümet bizim hizmetlerimizi engelliyor' diyor. Koca bir yalan. Üçyol metrosunu hükümet mi engelledi? 2005'ten beri 5 kilometre yapamadı. Doğruları konuşacağız. İş bilenin, kılıç kuşananın. İş yapmak her kişinin değil, er kişinin. 11 yıla dönün bakın. Türkiye'nin her köşesinde imzamız var. Seçimden seçime milleti ararsanız, o zaman çözüm üretemezsiniz. Biz biliyoruz ki, Türkiye'de ülkesini seven, bu ülkeye sevdalı bir lider var. Bir başbakanımız var. Recep Tayyip Erdoğan var. 17 Aralık'ta başka bir yolla elde etmeye çalışıyor. Yargıyı kullanarak projeleri durdurmaya çalışıyor. Bu istikrarı 2023'te Cumhuriyet'in 100. yılına, büyük Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını engellemeye asla ve asla gücünüz yetmeyecek. Bayındır'dan ilan ediyorum. Onlara öyle bir cevap vereceğiz ki, kendilerine uzun süre gelemeyecekler. Engellemelere rağmen, Bayındır Adalet Sarayı proje çalışması başladı. Halk Eğitim Merkezi ile meslek eğitim kursları başladı. İş hayatına atılmak isteyen hanımlara yönelik mikrokredi çalışmaları devam ediyor. Yaşlı Bakım Merkezi açıldı. Yahya Kerim Onat Kültür Merkezi yenilendi. 2013'te sinema salonu hizmete girdi."

BAŞKANLAR KONUŞTU
AK Parti İlçe Başkanı Uğur Demirezen de, çok önemli kalkınma hamleleri gerçekleştirdiklerini söyledi, "Büyük davalar ile büyük yangınların birleştiği yer şurasıdır. Yangınlar söndürülür. Büyük davalar söndürülemez. Hak yolunda yürümek kolay değildir. Bize düşen görev teslim olmak değil, sabretmektir. Sabır her şeyin saatini beklemektir. Şükredip sabredenlere Allah mükafatını verecektir" dedi. Belediye Başkanı Mehmet Kertiş de, "80 gün kaldı. Başbakanımızın çizdiği yolda birlik ve beraberlikle 2009'da almış olduğumuz belediyecilik bayrağını, AK Belediyeciliği, iş yapmasını Bayındır'da gösterdiğimiz gibi İzmir'de de göstereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 yılda, 5 km yol alamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN