Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest, Ekol Sanat'ta

Geçtiğimiz Kasım'da İzmir Mavişehir'de hizmete açılan Ekol Sanat Galerisi, peyzaj ustası Zeki Serbest'in 'Bizim Oralar' adlı sergisine ev sahipliği yaptı, sanatseverlerle buluşturdu

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Ekol Sağlık Grubu bünyesindeki Ekol Sanat Galerisi, ikinci resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 1.5 ay önce Devrim Erbil'in resim sergisi ile açılan Ekol Sanat Galerisi, İzmir'de yaşayan ressam Zeki Serbest'in 97 eserinden oluşan "Bizim Oralar" adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Serbest'in doğa temasını işlediği eserleri 10 Şubat tarihine kadar sanat severlerin ziyaretine açık olacak. 1946 Samsun Ladik doğumlu ressam ve Emekli Resim Öğretmeni Zeki Serbest, çocukluk yıllarında karın tadını çok fazla aldığını, şimdi kar özlemini resme yansıttığını belirtti.

"İZMİR, SAHİP ÇIKMALI"

Sanata ve sanatçıya verdiği değer ve önemden dolayı Ekol Kulak Burun Boğaz Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz'a teşekkür eden Serbest, "Ekol Sanat Galerisi yeni kurulan ve oldukça iddialı olan bir galeri. İzmir'in böyle bir galeriye ihtiyacı vardı. Ekol Sanat Galerisi Ege Bölgesi'ndeki açığı gideriyor. Ama İzmir'e sadece burası yetmez, böyle sanat yuvalarının artması gerekiyor. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, bu işe gerçekten gönül vermiş birisi. Op. Dr. Baz'ın bu girişimi sanat camiasında gerçekten büyük bir ilgi uyandırdı" dedi. Biribirinden ünlü ressamların sergilerini İzmirli sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirten Dr. Baz, bir sonraki sergide Bedri Baykam'ı ağırlayacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest, Ekol Sanat'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN