Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İzmir'e yatırımımız 21 milyarı buldu"

Giriş Tarihi: 13.1.2014

AK Parti Milletvekili Nesrin Ulema, "CHP İzmir milletvekilleri ve belediye başkanı ya hesap bilmiyor ya da işlerine gelmiyor" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, İzmir'e 11 yılda bakanlıkların 15.8 milyar liralık yatırım yaptığını, İller Bankası aracılığıyla da belediyelere 5.5 milyar liralık kaynak aktarıldığını toplamda 21 milyar lira yatırım yapıldığını söyledi. Ulema, CHP zihniyetinin İzmir'e yapılan yatırımları karalama kampanyası başlattığını ve kamu yatırımlarının yanında yap-işlet-devret modeliyle yapılan yatırımları yatırımdan saymadığını söyledi. Son günlerde İzmir'e yapılan kamu yatırımları ile ilgili iddiaların basında yer alması üzerine bir açıklama yapan Ulema, şunları söyledi: "CHP milletvekillerinin ve belediye başkanının anlamadığı bir şey var. İzmir'e 21 milyar liralık yatırım yapılmış ve bunun 15,8 milyar lirası direk bakanlıkların yaptığı yatırımlar. 5.5 milyar liralık kısmı ise İller Bankası aracılığıyla İzmir'deki belediyelere projelerini yapması için aktarılan kaynaktır. Ama hesap kitap bilmedikleri ya da işlerine gelmediği için, beceriksizliklerini bu yolla örtmeye İzmirli'nin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar, 10 yıldır İzmir de yaptıkları en iyi iş bu" dedi. CHP'li belediye başkanının bugüne kadar yaptığı en büyük icraatin İzmir'i hak ettiği yerin çok çok gerisinde bırakmak olduğunu savunan Ulema sözlerini şöyle sürdürdü: "Birilerinin bu CHP'lilere ve belediye başkanına sorması lazım; İzmir Çevre Yolu yapılmasaydı kent içi trafik ne halde olurdu? Yapılan barajlar sayesinde su ile buluşan 400 bin dekar tarım arazisi İzmirli'nin değil mi? Gördes Barajı yapıldı 100 kilometrelik isale hattı tamamlandı. İzmir'in 25 yıllık içme suyunu karşılayacak bir yatırım. Bu suyu kim içecek? Yoksa Aziz Kocaoğlu, belediyesinin kendi vatandaşına para ile sattığı içme suyunu mu kullanacak? Yapişlet- devret yöntemiyle yapılan yatırımları kente yapılmış yatırım olarak görmeyen bir zihniyetleri var. Adnan Menderes dış hatlar terminalini tamamladık , yeni iç hatlar terminali bitirilmek üzere Adnan Menderes Havalimanından İzmir halkı değil de başkaları mı uçuyor? Aziz Kocaoğlu, uçuşlarını başka bir havaalanından mı yapıyor? " AK Parti Milletvekili Ulema, Başkan Kocaoğlu'nun "Biz merkezi hükümetten daha fazla yatırım yaptık" şeklindeki iddiası ile ilgili olarak da "2012 yılında hazırladıkları bütçenin yüzde 25'lik kısmı gerçekleştirilemediği için merkezi hükümet tarafından gönderilen paranın 450 milyon lirasının iptal edildiğini hatırlatmakta fayda görüyorum" diye konuştu.

Şengül'den Kocaoğlu'na sert eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun, AK Parti Adayı Yıldırım için yaptığı eleştirilere sert tepki gösterdi. Şengül, "Sayın Kocaoğlu İzmir'in önündeki en büyük engeldir. İzmir Kocaoğlu'ndan kurtulduğunda geleceğini de kurtaracaktır" diye konuştu. Kocaoğlu'nun İzmir'e hiçbir şey vermediği, kentin yıllarının heba olduğunu belirten Şengül şunları söyledi: "Sen ne yaptın ki başkalarının ne yaptığına bakıyorsun. Önce sen 10 senede Büyükşehir Belediye Başkanı olarak İzmirlilere ne yaptın, hangi kolaylığı sağladın, hangi yatırımı yaptın? Onun hesabını ver. Sonra Binali Bey'den hesabını sor. Senin 10 senede yaptığın yatırımları Sayın Yıldırım iki senede, senden kat kat fazlası olarak yaptı. İzmir'e kazandırdığın hiçbir şey olmadığı gibi, bundan sonra da yapacağın hiçbir şey yok. Çapsız, beceriksiz yönetiminin üstünü örtmek için konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok. İzmirliler ve sana oy veren CHP'liler senin ne olduğunu anladı. Aziz Bey merak etmesin, onu hayaline kavuşturacağız. Şimdiden çiftliğini hazırlasın. Tavuklarını aldık. 30 Mart'ta onu çiftliğine göndereceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmir'e yatırımımız 21 milyarı buldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN