Denizli'de 5 açılış birden

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Belediye'nin kente kazandırdığı Göveçlik, TOKİ Babadağlılar Sitesi, Bozburun ve Akhan'daki halı sahalar ve Karaman Mahallesi Parkı 5.5 saat süren bir maratonla Başkan Zolan tarafından açıldı

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan; Göveçlik, TOKİ Babadağlılar Sitesi, Bozburun ve Akhan'da yapılan halı sahalar ile Karaman Parkı'nı 5 saati aşkın törenlerle açtı. Başkan Zolan'ın saat 11.00'de başladığı açılış törenlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aynı gün içinde kentin farklı noktalarındaki tesislerin açılışını yapmaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin ve sizlerle bu heyecanı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaptığımız çalışmalar ile bir zamanlar tesis fakiri Denizli'yi sporda örnek gösterilen kentlerden biri haline getirdik. Kentin dört bir yanında yapılan yeşil alan ve parklar spor yapmak isteyenlerin kullanımına açtık. Denizli'nin sporda da öncü bir kent olması, sağlıklı nesiller ve sporcular yetişmesini istiyoruz" dedi.

ÇOCUKLARLA OYNADI
Özellikle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek gerektiğini bunun için spor alanlarının kolay ulaşılabilir olması gerektiğini dile getiren Başkan Zolan,sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençlerin sağlıklı, idealist, hedefleri olan gençler olabilmeleri ve en iyi şekilde eğitim almaları için spora ve tesisleşmeye önem veriyoruz" Halı sahaların açılışlarının ardından Karaman Mahallesi'ndeki parkın açılışına katılan Başkan Zolan, çocuklarla bir süre oynadı. Parkın bölgenin önemli bir ihtiyacını giderdiğini belirten Başkan Zolan, "Burası yoktan var edildi. Buraya her geldiğimizde vatandaşlarımız bizden yeşil alan, park istiyordu. Maalesef burada bizim park yapacak bir alanımız yoktu. İsteklere kayıtsız kalamazdık ve şu an bulunduğumuz park alanını kamulaştırarak bölgeye kazandırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de 5 açılış birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN