Aydın için 'Savaş'acak

Giriş Tarihi: 15.1.2014

AK Parti Aydın Büyükşehir adayı Mustafa Savaş, kentin büyük güce sahip olduğunu belirtti, "Bu potansiyelleri, beraberlik içinde ortak akılla değerlendireceğiz" dedi

Aydın'da 2011 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı da olan Mustafa Savaş, 2014 yerel seçimleri için AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçim çalışmalarının temposunu artırdı. Savaş, seçim çalışmalarında kentteki resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinin ardından otogar ve semt pazarı esnaflarını ziyaret etti. Ziyaretlerinde halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Savaş, tek tek vatandaşların elini sıkıp sorunlarını dinledi. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Aydın Şubesi'ni ziyaret eden Savaş'a, AK Parti İl Başkanı Sadık Atay ve partililer eşlik etti. Kentteki tüm kesimlerin projelerini merak ettiğini ve kentte heyecan yaratacak projeleri en kısa zamanda halkla paylaşacaklarını dile getiren Savaş, projelerle ilgili halkın da görüşlerini aldıktan sonra maliyetlerinden tamamlanma sürelerine kadar detaylarıyla projelerini açıklayacağını söyledi.

ÖNCELİĞİ HAVAALANI OLACAK
Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüşlerini çok önemsediklerini vurgulayan Savaş, "Aydın'ı yeniden inşa ederken düşünceleriniz kentin tüm kesimlerinin görüşleri bizim için çok önemli. Aydın'ın ticaret, turizm ve enerji gibi güzel potansiyelleri var. Bu potansiyelleri birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılla değerlendireceğiz. Turizmin ve ticari hayatın canlanması adına Aydın'ın havaalanına ihtiyacı var, bunu çözeceğiz. Aydın'ı uçuracağız. Jeotermal kaynaklarını etkin bir şekilde kullanacağız. Yapacağımız çok şey var. Merkezi Hükümet'le birlikte hareket etmenin avantajını yaşayan birçok ilimiz var. Aydın'ın da bunlardan birisi olmasını ve gelişen Türkiye'den daha fazla pay almasını arzu ediyoruz" diye konuştu. Aydın'ın 700 milyon dolar ihracatının olduğunu ve sosyal gelişmişlik sıralamasında 21'inci sırada yer aldığını hatırlatan Savaş, "Aydın'ın 21 tane teşvik belgesi alan firması var. Bu Siirt'le aynıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı, mevcut belediye hizmetlerinin yanı sıra kente üretilen ürünlerin pazarlanmasında, ekonominin canlandırmasında aktör rolü oynaması gerekiyor. Hizmet kapma yarışında, belediye başkanı daha fazla hizmeti kapıp getirmelidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın için 'Savaş'acak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN