Ege Üniversitesi'nde çifte açılış heyecanı

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Ege Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Kliniğine Göztepe Rotary Kulübü tarafından 16 bin dolar değerinde solunum cihazı bağışı yapıldı. Solunum cihazının açılış törenine Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Göztepe Rotary Kulubü Başkanı Ali Rehai Kızıltan, Bölge Federasyon Başkanı Esat Kardıçalı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya, Prof. Dr. Ata Erdener ve Göztepe Rotary Kulubü Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

'ADIMIZ YÜKSELECEK'
Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rotary Kulubü'ne fakültelerine yaptıkları katkılardan, bağışlardan dolayı teşekkür etti, "Ege Üniversitesi her yönüyle dünya çapında bir markadır. Bu markayı daha da yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmada emeği geçen bütün Ege Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ederim" dedi. Prof. Dr. Yılmaz, Göztepe Rotary Kulubü Başkanı Ali Rehai Kızıltan'a plaket verdi. Ayrıca, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda da "Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi" törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya, Prof. Dr. Savaş Kansoy ve Prof. Dr. Bülent Karapınar katıldı.

ÇALIŞMA SONUCU
Rektör Yılmaz, "Ege Üniversitesi'nin en önemli günlerinden birini daha yaşıyoruz. 1989 yılında oluşturulması planlanan çocuk hastanesi, 2008 yılında büyük bir bölümü açılarak hizmet vermeye başladı. Ege Üniversitesi bütün birimleriyle yürüttüğü yoğun çalışma sonucu bu projeyi hayata geçirdi. Çocuk Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi 17 yatak kapasiteli ve 2 yatak izolasyonlu olacak. Amacımız Ege Üniversitesi kimliği ile en üst düzeyde hizmet ederek ülkemizi dünyaya tanıtmak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Üniversitesi'nde çifte açılış heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN