Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TED'den dev kampüs

Türk Eğitim Derneği, 26'ncı okulunu İzmir'de açıyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete girecek kampüs, birçok özelliğiyle dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1928 yılında kurulan Türk Eğitim Derneği (TED), 26. okulunu İzmir'de açıyor. TED, açılacak yeni okul ile ilgili basın toplantısı düzenleyerek okulun tanıtımını yaptı. Toplantıya TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, MN Özel Eğitim Öğretim A.Ş Yönetim Kurulu Üyeleri Atilla Bingöl, Eda Manav, TED İzmir Koleji Kurucu Temsilcisi Orhan Arık, TED İzmir Koleji Kurucu Müdürü İrfan Urhan ve çok sayıda basın mensubu katıldı. İzmir Aliağa'da bulunan eğitime devam eden TED Koleji'nin ardından İzmir'in güney bölgesinde ikinci bir okul olacak. Okul, Urla Zeytinalanı'nda bulunan TED'e ait 15 bin 46 metrekare arsa üzerine kurulacak. Ön tarafı denize bakan kampüs orman ile iç içe olacak. Yapımına başlanan kampüsün 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

3 BOYUTLU SINIFLAR

TED İzmir Koleji'nde teknolojik donanımlı 53 derslik, proje tabanlı 5 laboratuar, sanat, kültür, hobi atölyeleri ile 350 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve 500 kişilik yemekhane olacak. TED İzmir Koleji'ni diğer kolejlerden ayıran en büyük fark ise 3 boyutlu (3D) sınıflar olacak. Bu sınıflarda uygulamalı deneyler ve çeşitli eğitimler verilecek. Devletin özel okullar için uyguladığı burslu öğrenci kotasını yüzde 3 olduğunu ama TED'in öğrencilerinin yüzde 18.5'inin burslu olduğunu vurgulayan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, "Maddi olanakları yetersiz başarılı öğrencilere tam eğitim bursu verilecek. TED, bir ticarethane değildir, köklü bir eğitim kurumudur. Yeni açılan okullarımıza 6. Sınıfa kadar öğrenci kabul ediyoruz. Fiziki şartlarımız daha fazla öğrenci kapasitesine sahip fakat 11. sınıfta bir öğrenciyi kabul ederek 1 yıl eğitim verdikten sonra TED mezunu olmasını istemiyoruz. TED diploması değil, TED eğitimi almış bireyler yetiştirmek istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TED'den dev kampüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN