Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz hastaya şifa

Giriş Tarihi: 19.1.2014

46 yaşındaki Kevin Smith, 7 yıldır kullandığı işitme cihazından kurtulmak için dünyada hastane hastane dolaştı. Son olarak Ekol KBB Hastanesi'nde tedavi gören İngiliz, sağlığına kavuştu

Kulakları duymayan, İngiliz vatandaşı, hastalığının tedavisi için bir çok ülke gezdi ama şifayı Türkiye'de buldu. Tıptaki ismi otoskleroz olan kulak kemiklerindeki kireçlenme nedeniyle 7 yıldır 2 kulağı da duymayan 46 yaşındaki Kevin Thomas Smith, Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nde geçirdiği operasyonla hiçbir işitme cihazına ihtiyaç duymadan rahatça duymaya başladı. Marmaris'in Turunç beldesinde otel işlemeciliği yapan Smith, duymasını sağlayan ve iki kulağında bulunan işitme cihazlarından kurtulmak için ilk olarak İngiltere'ye gitti. Kulak kemiklerinde kireçlenme teşhisi koyulan hastaya, İngiliz doktorlar ameliyat olması gerektiği söyledi. Birçok doktorun yapmaktan çekindiği ve yapmayı kabul etmediği milimetrik operasyon için daha sonra dünyada birçok ülkeye giden ve duyması için çözüm arayan Smith, son olarak İzmir'deki Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin ününü duydu.

"ŞİİR GİBİ AMELİYAT"
Geçtiğimiz Haziran ayında muayene olmak için geldiği EKBB'de, ameliyat yaptırmaya karar verdi. İki kulağında da yüzde 80 işitme kaybı olan Smith'in, Doç. Dr. Çağlar Çallı tarafından ilk olarak sol kulağı ameliyat edildi. Gerçekleştirilen operasyonda kireçlenen kemikçik yerine, "Teflon piston" denilen milimetrik bir protez takıldı. Birkaç hafta sonra işitme cihazı olmadan sol kulağı duymaya başlayan Smith'in, duymayan sağ kulağında da aynı ameliyat gerçekleştirildi. Başarılı geçen iki operasyonun ardından Smith'in iki kulağı da hiçbir işitme cihazına ihtiyaç kalmadan rahatça duymaya başladı. 7 yıldır çektiği işitme sıkıntısından kurtulan İngiliz vatandaşı Smith, "Hastalığım için bir çok doktora gittim. Kesin çözümün ameliyat olduğunu söylediler. Fakat, hangi doktora gittiysem, ameliyatın çok hassas olmasından dolayı beni ameliyat etmek istemedi. Bir gün tesadüfen Ekol KBB'nin bu tarz ameliyatları yaptığını duydum ve muayene olmaya geldim. Beni burada oldukça rahatlattılar ve çekincelerim olan ameliyata beni ikna ettiler. Muayene olmaya gittim bir gün sonra ameliyat oldum. İkinci ameliyatım, Christmas'a denk geldi. Ameliyatımı gerçekleştiren doktorum Doç. Dr. Çağlar Çallı, artık benim için 'Noel Baba' gibi, 2014'de şiir gibi bir ameliyat ile bana kulaklarımı geri verdi" dedi.

HEKİME BAŞVURUN

Kulak kemiklerindeki kireçlenmenin genetik olduğunu ve deneyimli ellerde yüzde 100 başarı sağlandığını söyleyen Dr. Çallı, "Kulaklarında işitme kaybı ve çınlama olanlar, hemen kulak burun boğaz doktorlarına başvurmalı. Otoskleroz, ameliyatları KBB'nin en hassas ameliyatıdır ve milimetrik bir cerrahidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz hastaya şifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN