Dev kampüs

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 5 bin öğrenci kapasiteli lise kampüsünün temelini Mayıs ayında atılmasının planlandığını belirtti

Giriş Tarihi: 21.1.2014
Aydın merkezde 5 bin öğrenci kapasiteli lise kampüsü temelinin Mayıs ayında atılmasının ön görüldüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, merkezde boşalacak olan liselerin de ihtiyaçlar belirlendikten sonra ilkokul veya ortaokul olarak adlandırılacağını söyledi. Aydın'da ikili eğitimleri tekli eğitime dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten Töre, "Aydın merkezde 5 bin kişilik üniversite kampüsü gibi bir lise kampüsü yaptırıyoruz. Mayıs ayında bunun temeli atılacaktır. Merkezdeki büyük liselerimizi bu kampüs içerisine taşıyacağız. Merkezde boşalan okullar ihtiyaçların belirlenmesinin ardından ilkokul ve ortaokul şeklinde adlandıracağız. Böylece ilkokullarımızda mevcut olan öğrenci sayısını aza indireceğiz. Ayrıca diğer hedefimiz de ikili eğitimleri tekli eğitime indirerek Aydın'da zaten Türkiye'nin markası olan eğitimleri iyice yukarılara taşıyacağız. Türkiye'nin markası olmakla yetinmeyip uluslararası bir marka olma yolunda adımlarımızı atacağız" dedi.

40 OKUL PLANLANDI
İki yıllık görev süresi içerisinde birçok başarıya imza attıklarını kaydeden Töre, "İki yıl içerisinde yedi yılın toplamına denk yatırım ve onarım programı düzenledik. Aydın'da 40 tane okulun yapımını planladık. Bin 235 derslik ve bunun yanı sıra 400 okulumuzun onarımları gerçekleştirildi ve bu tür çalışmalarımız da devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev kampüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN