Karşıyaka tramvayı için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 22.1.2014

Alaybey-Karşıyaka-Mavişehir arasında çalışacak tramvay ihalesinin 26 Şubat'ta yapılacağını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, güzergahtaki işyeri sahipleri ve semt sakinlerine bilgi verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ihalesi 26 Şubat'ta yapılacak Alaybey- Karşıyaka-Mavişehir tramvayının güzergahından etkilenecek semt sakinleri ve esnafla buluştu, hat hakkında bilgi verdi. 9.7 kilometrelik tramvay hattının tanıtıldığı toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, "Lastik tekerlekli taşımacılığı azaltmak, ulaşımda raylı sistemin payını artırmak zorundayız. Mevcut metro hattımız ve İZBAN'la raylı sistemle günde binlerce yolcu taşıyoruz. Önümüzdeki aylarda da Üçyol-Üçkuyular metro hattını devreye alacağız. İZBAN, Torbalı'ya 30 kilometre daha uzayacak. Şu anda Selçuk'a giden hattın proje çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki iki sene içinde de Selçuk'a İZBAN'la ulaşmak mümkün olacak. Kuzeyde de hedefimiz Bergama'ya ulaşmaktır. Aliağa'dan da Bergama'ya 45 dakikada gelindiğinde 200 kilometreyi aşan ve kenti kuzeyden güneye doğru kesen bir ulaşım sistemine kavuşacağız. Türkiye'de bugün de yok, yarın da böyle bir ulaşım aksı olmayacak" dedi. Körfez ulaşımına da büyük önem verdiklerini söyleyen Kocaoğlu, yeni 15 geminin bugün yarın geleceği müjdesini verdi, "Gemilerimiz, peş peşe 3 ayda bir gelecek. Güzelbahçe, Urla, Mordoğan, Karaburun ve Foça'ya süratli bir şekilde sefer yapma amacımız var. Körfezde daha çok yolcu taşıyacağız" diye konuştu.

"BUNU YAPABİLİRİZ"
Karşıyaka tramvayı ile F.Altay Meydanı-Konak-Halkapınar arasında yapılacak yaklaşık 13 kilometre uzunluğundaki 19 durak ve 21 araçlı Konak tramvayı için inşaat ve çekerleri de kapsayan yapım ihalesine 26 Şubat'ta çıkılacağını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Bunu yapabilecek güçteyiz. 400 milyon liralık yeni fuar, İZBAN'ı Torbalı'ya uzatmak gibi büyük finans gerektiren işleri tek başımıza ve sadece kendi itibarımızla borçlanarak yapabilecek durumdayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka tramvayı için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN