Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi kapaklar hasta yatağı oldu

Giriş Tarihi: 22.1.2014

Konak Belediyesi tarafından yürütülen mavi kapak kampanyası bu sefer Artvin'de yüzleri güldürdü. İsmail ve Özcan Kaya'nın topladığı mavi kapaklar, kas hastası Küçük'ün yaşamını kolaylaştırdı

Konak Belediyesi tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi 'Mavi Kapak Mavi Sevgi' kampanyası çerçevesinde bu kez CHP Konak İlçe Gençlik Kolları'nın aracılık ettiği bir yardım eliyle Artvin'de yüzleri güldürdü. CHP Konak gençleri ve kendilerini engelli vatandaşlara adayan Özcan Kaya ve İsmail Kaya, topladıkları 500 kilo mavi kapakla, kas hastası 42 yaşındaki Yaşar Küçük'e, Konak Belediyesi'nden temin ettikleri elektrikli özel hasta yatağı ile çare oldu.

"DEVAMI GELECEK"
Sosyal dayanışmada önemli projelere imza attıklarını ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, 'Mavi Kapak' projesiyle binlerce engelli vatandaşa yardım eli uzattıklarını söyledi, "Gönüllü vatandaşlarımız tarafından toplanan mavi kapaklar ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ilaç oluyor. Projemizi geliştirerek sadece tekerlekli sandalyelere bağlı kalmadık. Engelli ve hasta vatandaşlarımıza protez, baston, olarak da destek verdik. CHP Konak Gençlik Kollarımız'ın, İsmail ve Özcan Kaya adlı vatandaşlarımızla topladığı mavi kapaklar, Artvin'deki yatalak hasta olan 42 yaşındaki Yaşar Küçük'ün yarasına merhem oldu. Mavi kapak projemiz, eşya bankamız, giysi bankası gibi sosyal sorumluluk projelerimiz ihtiyaç sahiplerine hizmet etmeye devam edecek" dedi. CHP Konak ilçe Gençlik Kolları Başkanı Kemal Özdönmez de, bugüne kadar yaptıkları sosyal sorumluluk projelerine, Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ın desteğiyle bir yenisini eklediklerini hatırlattı, "Yardım eli Artvin, Ardanuç ilçesi Güleş köyüne kadar uzandı ve kas hastası Yaşar Küçük'e bundan sonraki yaşamında kolaylık sağlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi kapaklar hasta yatağı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN