Herkes, 'İzmir'i kurtarın' diyor

AK Parti adayı Yıldırım, seçim çalışmalarını dün Urla'da sürdürdü, "Gittiğimiz her yerde, herkes bize, 'İzmir'i hizmetsizlikten kurtarın' diyor. Ancak değişimi gerçekleştirecek olan yine sizlersiniz" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Cuma namazını Urla'da kılan Yıldırım, camiden çıktıktan sonra kahvehanede vatandaşlar çay içip sohbet etti. Urlalıların sorunlarını dinleyen Yıldırım, buradan AK Parti Urla İlçe Başkanlığı'na geçti. Yoğun ilgi nedeniyle yolda yürümekte zorlanan Yıldırım'a daha sonra coşkulu kalabalığa seslendi, şunları söyledi: "15 gündür sahadayız. Kınık'tan Beydağ'a, Selçuk'tan Aliğa'ya İzmir'i karış karış geziyoruz. Herkes söz birliği yapmış gibi şunu söylüyor: 'İzmir'i şu hizmetsizlikten kurtarın. Bu belediyelerin bizlere kapılarını kapatmış olmaları ağrımıza gidiyor. Belediye başkanı seçildikten sonra kimseye selam vermiyorlar. İşimizi görmüyorlar. Buna biz layık mıyız?' diyorlar. Elbette ki layık değilsiniz" dedi.

URLA ADAYI ERŞAN EROĞLU
1 Ekim tarihinden bugüne kadar AK Parti Urla Belediye Başkan adaylığı için çalışmaların devam ettiğini anlatan Yıldırım, vatandaşlara seslenmeden önce AK Parti Urla Belediye Başkan adayı olarak Erşan Eroğlu'nu açıkladı. Yıldırım'ı, Urla Belediye Başkan aday adayı Tanju Çolak, ile AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Cengiz Sandıklı yalnız bırakmadı. Yıldırım, Kınık'tan Beydağ'a, Selçuk'tan Aliağa'ya İzmir'i karış karış gezdiklerini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her gittiğimiz yerde, herkes söz birliği yapmış gibi şunu söylüyor: 'İzmir'i şu hizmetsizlikten kurtarın. Bu belediyelerin İzmir'e kapılarını kapatmış olmaları ağrımıza gidiyor. Belediye başkanı seçildikten sonra kimseye selam vermiyorlar. İşimizi görmüyorlar. Buna biz layık mıyız?' diyorlar. Elbette ki layık değilsiniz. Urla'da ve İzmir'de değişimi gerçekleştirecek olan sizlersiniz. Bir olursak, hizmet diye yola çıkarsak, olur." Urla'nın tarihi geçmişi olan bir yer olduğunu vurgulayan Yıldırım, "1/1000'lik, 1/25000'lik planlar yok. Belediyeler mevcut planlarla iş yapıyor. Ahbap çavuş ilişkisiyle iş yapıyorlar. Böyle devlet yönetimi olmaz. Böyle belediyecilik olmaz. Seçim sandıkta yapılır. Seçimden sonra siyaset biter. Seçimden sonra hizmet başlar. Türkiye'nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine ülkeyi bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük milleti birleştirdik" dedi. Sözlerine, "İzmirli hemşerilerimiz bize fırsat verirse hizmet etmeye hazırız. Takım halinde omuz omuza vereceğiz ve İzmir'in onlarca kaybettiği yılları hizmetleri Yıldırım hızıyla geri getireceğiz" diye devam eden AK Parti adayı Binali Yıldırım, "15 yıldır İzmir'i içe kapanıklığa mahkum edenleri 30 Mart'ta sandıkta mahçup etmeye hazır mısınız? Urla sahilini Urlalıların hizmetine sunacağız. Buradaki yapılaşmayı düzenleyeceğiz. Sizden istediğim bizimle aynı yönde hedefe kararlılıkla giden İlçe Belediye Başkanınızı seçmeniz. Ondan sonra biz bir ekip halinde her dediğinizi aynen yaparız. Keyfimize göre değil, isteğinize göre çalışırız. Afra tafra yapmak, husumet bizim işimiz değil. 'İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin' anlayışıyla hareket ediyoruz" dedi.

'KENDİMİ GÜVENDE HİSSEDİYORUM'
Meydandaki konuşmasının ardından Urla'daki esnafı dolaşan Binali Yıldırım yolda gördüğü vatandaşlarla da tek tek konuştu. Elinde karnesiyle eve giden küçük kız çocuğuna karne hediyesi olarak para veren Yıldırım, berber dükkanına girerek Züber Durgun adlı vatandaşı usturayla sakal tıraşı yaptı. Tıraş olan vatandaşa gazeteciler 'Tedirgin misiniz?' diye sorunca, "Hayır kendimi güvende hissediyorum" yanıtı aldı.

YATIRIM RAKAMINI AÇIKLADI: 15.5 MİLYAR
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sık sık gündeme getirdiği yapılan yatırım miktarı ve rakamlarla ilgili tartışmaya AK Parti Başkan adayı Binali Yıldırım son noktayı koydu. Menemen Ticaret Odası'nda toplantıda konuşan Yıldırım, şunları söyledi: "Bizim için 'İzmir'e yatırım yapmıyor' diyorlar. Eğer biz yatırımları ve miktarları anlatmaya başlarsak mahçup olurlar. Sadece Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 5 milyar liralık yatırım yapmıştır. Hükümetin İzmir'e 11 yılda yaptığı yatırım miktarı 15.5 milyar liradır. Listesi de ortada ve bellidir. Bunun içinde sulamadan, içmesuyuna, okullardan, hastanelere kadar birçok alanda yapılan yatırımlar vardır. Buraya hizmet etmeye geldik. Bu zamana kadar yatırımları yaparken ayrım yapmadık. 'CHP'li belediyedir' demeden ortak projeler ürettik. İZBAN bunun örneğidir. Şu anda hat Torbalı'ya kadar uzadı. İşlem bitti. Menderes'ten Torbalı'ya uzaması gereken hat açılamıyor. Neden? Biz üzerimize düşeni yaptık ama belediye halen yapması gereken durakları, istasyonları yapmadı. Bizde gürültü az, iş çoktur. Sadece reklamda iyi değiliz. Önümüzdeki beş yıl için bize güvenin ve bizi de izlemeye devam edin" dedi. Yıldırım daha sonra Helvacı'ya ardından da Aliağa'ya geçti. Aliağa'da coşkulu bir kalabalık tarafından konfetiler ve havai fişekler atılarak karşılandı. Aliağa'daki coşku karşısında çok etkilendiğini belirten Yıldırım, "AK Parti kişilerin, isimlerin partisi değildir. AK Parti hizmetin partisidir. Tansu Kaya ve İbrahim Ethem Yorulmaz, can kardeşimdir. Aday adayı olanların hepsi birbirinden kıymetli kişiler. Ancak bir tane aday belirlenecekti. Aliağa'da da 30 Mart seçimlerine AK Parti'yi tekrar iktidara getirmek için adayımız İbrahim Ethem Yorulmaz'dır" dedi.

HELVACI VE ALİAĞA'DA

Aliağa'nın sanayinin, ticaretin başkenti bir şehir olduğunu, ilçede yerelde AK Parti'yi iktidara taşıyacaklarını ifade eden Yıldırım, "Bugün bir bayram değişimi dönemidir. Tansu kardeşimiz bu ilçede büyük hizmetler yapmıştır. Şimdi de bayrağı İbrahim Ethem Yorulmaz'a devredecek. Bize düşen adayımızın arasında kenetlenip mutlak başarıyı Aliağa'da elde etmektir" diye konuştu. Yıldırım, Kuzey Otoyolunun yapımına başladıklarını, Menemen'e kadar geldiklerini, raylı sistemi Aliağa'dan Bergama'ya kadar uzatacaklarını, Aliağa'yı İzmir'in kuzeyinin parlayan yıldızı yapmaya ahdettiklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes, 'İzmir'i kurtarın' diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN