Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir, Balçova'yı konuşacak

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Temel Yıldırım, "30 Mart seçiminden sonra, herkes AK Belediyecilik ile tanışacak olan ilçemizden gurur duyacak" dedi

Giriş Tarihi: 25.1.2014
Yaklaşık 2 ay önce AK Parti Genel Merkezi tarafından Balçova İlçe Başkanlığı'na atanan Temel Yıldırım, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'yı ve ekibini eleştirdi. Göreve gelmesiyle birlikte ilçe teşkilatının saha çalışmalarında özellikle kadın ve gençlerin görev aldığını belirten Yıldırım, "Göreve geldiğimizde, dinamik bir yönetim oluşturduk. Bu ekiple bugüne kadar Balçova'da çalmadık kapı bırakmadık. AK Belediyecilik ve AK Parti'nin hizmetlerini anlattık. İzmir'de yönetiminde en fazla kadın bulunduran teşkilatız. 12 yılda Balçova'da 6 bin olan üye sayımızı 1,5 ayda 7 binin üzerine çıkardık. Hedefimiz 30 Mart'a kadar 10 bin üyeye ulaşmak" dedi. AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım tarafından Balçova Belediye Başkan adaylığı açıklanan Hasan Özcan'ın en doğru seçim olduğunu belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Başkan adayımız, Balçova'da 100 yıllık bir geçmişe sahip bir aileden geliyor. Sayın Özcan'ın, gerek eğitimi gerekse kamu tecrübesi ile ilçenin kronikleşmiş sorunlarını çözebilecek en ideal aday olduğunu düşünüyoruz. 30 Mart'ta Balçovalılar'ın tercihlerini AK Belediyecilik'ten yana kullanacağına inancımız tam. AK Belediyecilik ile ilçenin tüm sorunları çözülecek, Balçova keyifle yaşanan ve gurur duyulan bir yer olacak."

İLÇEMİZ VİZYONSUZLAŞTI
Balçova'nın son yıllarda beceriksiz, basiretsiz ve vizyonsuz yerel yöneticilerin ellerinde adeta sorun yumağına döndüğünü belirten Yıldırım, "Balçova Belediyesi'nin logosunda yer alan 2 simgeden biri olan teleferik 6 yıldır kullanım dışıdır. Yine bir diğer simge olan Balçova sahiline ulaşmak neredeyse mümkün değildir. Balçova'nın 8 mahallesinden 2 tanesi olan İnciraltı ve Bahçelerarası tamamen imarsızdır.Bu bölgelerde arazisi olan vatandaşlar isyan etme noktasına geldi. Diğer büyük sıkıntı trafik ve ulaşımdır. Sokak ve caddeler araç işgali altındadır. Mevcut belediye başkanı 2 dönemdir verdiği sözlerin tamamına yakınını yerine getirememiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, Balçova'yı konuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN