Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tam takım sahada

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, yerel seçimde birlikte yola çıkacağı 30 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. Halkapınar Spor Salonu'ndaki etkinlikte izdiham yaşandı

Giriş Tarihi: 26.1.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde birlikte yola çıkacağı 30 ilçenin aday tanıtım toplantısını Halkapınar Spor Salonu'nda yaptı. AK Parti İzmir il yöneticileri, ilçe başkanları; sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısına ayağı kırık olan İzmir Milletvekili ve Konak Belediyesi adayı İlknur Denizli'nin koltuk değnekleri geldiği görüldü. Balonlar ve bayraklarla süslenen Halkapınar Spor Salonu'nu saatler önce yaklaşık 10 bin kişi doldurdu. Sahnenin arka fonunda 'Çok kolay by Binali Yıldırım' yazılı seçim afişi kullanıldı. Seçim afişindeki kentin simgelerinden Saat Kulesi ile Efe figürü dikkat çekti. Salonu dolduranlar ellerindeki Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla çalan müziğe eşlik etti. İzmir polisi salonun içinde ve dışında yoğun güvenlik önlemi aldı. Toplantının başlamasına bir saat kala Halkapınar Spor Salonu'nun etrafında trafik, araç yoğunluğu nedeniyle zaman zaman kilitlenme noktasına geldi.

BÜYÜK COŞKU VARDI
Binali Yıldırım'ın aday tanıtım toplantısına torunu Elif ve eşi Semiha Yıldırım ile birlikte geldi. Yıldırım salona girdikten sonra büyük coşku yaşandı. Yıldırım konuşmasında İzmir'deki yerel yönetimi eleştirdi. İzmirlilere hizmet aşkıyla burada bulunduklarını vurgulayarak sözlerine başlayan Yıldırım, şunları söyledi: "Gelecek 5 yılın yöneticilerini belirleyecek önemli bir toplantı yapıyoruz. 30 ilçe belediye başkan adayı buraya gelecek ve kendilerini daha yakından tanıyacağız. İzmir ilklerin şehri. İzmir bu şanını bu şöhretini, haklı ünvanını ne yazık ki son yıllarda sürdüremedi. Bunun sebebini hepimiz biliyoruz. Bunun sebebi yerel yönetimdeki başarısızlığı ve beceriksizliğidir" dedi. Yıldırım konuşmasının arasında "Bu beceriksizliği sona erdirmeye hazır mıyız?" diye sordu. Tribünlerden 'Evet' sesleri yükseldi. İzmir'in yerel kalkınmada başarısı için hizmete hazır olduklarını söyleyen Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu kadro 30 Mart'ta İzmirli hemşerilerimize hizmet etmek için hazırız. İzmir'i yerel kalkınmada başarısı için hizmete hazırdır. Hamaset yok, husumet yok, samimiyet, sevgi ve saygı var. İzmir'de bu anlayıştan asla ve asla taviz vermeyeceğiz. Hemşerilerimize karşı devamlı sorumlu, saygılı olacağız. Bu duygularla hizmet etmeye kararlıyız. Bunu en güzel şekilde yerine getireceğiz. İzmir'de bu zamana kadar proje üretemeyen sorunları çözemeyen yönetimin yerine başarılı bir ekip ile geleceğiz. Bugün şafak 64. 64 gün sonra İzmir yeni bir güne, yeni bir heyecanla başlayacak. İzmir AK Parti hizmet anlayışıyla buluşacak. " Sesi kısık olduğu için çok uzun konuşamayan Yıldırım, kürsüden indikten sonra aday tanıtımına geçildi. Alfabetik sıraya göre platforma Yıldırım'ın yanına çağrılan İlçe Belediye Başkan adaylarının özgeçmişleriyle ilgili kısa bilgiler verildi. Yıldırım kürsüye gelen tüm adaylarla el ele tutuşarak platformdan poz verdi.

'KÜLLİYEN YALAN'
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 30 Mart'ta seçimi kazanmaları halinde, belediye çalışanlarının işlerine son verecekleri söylemlerine sert tepki gösterdi, "Külliyen iftiradır. Külliyen yalandır. Biz ideolojisini görevinin üzerine önüne geçiren olursa onu affetmeyiz. Adam gibi çalışan da başımız gözümüz üzerinde gelir" dedi. İlçe ziyaretleri kapsamında Seferihisar'a giden Yıldırım, ilçedeki yerel yönetimi de eleştirdi, şöyle dedi: "Yavaş şehir, diyorlar ya. Şehir yavaş olsun da başkan hızlı olsun. Yıldırım olsun. Şehir sakin olsun. Başkan Nişancı olsun."

HAMİT NİŞANCI İLE GİTTİ

Yıldırım, daha sonra Seferihisar Belediye Başkan adayı Hamit Nişancı ile birlikte Sığacık Marinası'na gitti. Yıldırım burada vatandaşlarla sohbet edip esnafla selamlaştıktan sonra açıklamalarda bulundu. Marinanın eski halini hatırlatarak konuşmasına başlayan Yıldırım, "Buranın eski halini biliyorsunuz. Marinayı yaşam alanı haline getirmek için mücadele ettik. Sit alanı dediler. Yat limanı yapmamamız için bir çok engel çıkardılar. Sonunda başardık" dedi. Yıldırım'ı daha sonra Seferihisar Belediyesi Düğün Salonu'na geçti. Yıldırım'ı salonda coşkulu bir kalabalık karşıladı. Yıldırım, buradaki konuşmasında, şunları söyledi: "Bu coşkulu güzel akşamda sizleri saygıyla selamlıyorum. Hamit Başkan 5 yıl aradan sonra seferden dönüyor. Hamit Başkan seferden dönecek bazılarının da sefer görev emri ellerine verilecek. Seferihisar kayıp 5 yılın telafisi için heyecanla, hararetle Hamit Başkan'ı bekliyor" dedi. Daha sonra Ürkmez'e geçen Yıldırım, burada yaptığı konuşmada 400 yat kapasiteli liman yapacaklarının müjdesini verdi. Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir Seferihisar yolunu kim yaptı? Biz yaptık. Sığacık Limanı'nı kim yaptı? Biz yaptık. Ürkmez'e 400 yat kapasiteli bir marina yapacağız. Sığacık yolunu yaya ve bisiklet yollarıyla pırıl pırıl aydınlatmasıyla Nisan ayının başında yapmaya başlayacağız. İlk adımı orada atacağız. Doğalgaz ya da termal sıcak su 2007'den beri konuşuluyor. Turizmde mi ısıtmada da mı yoksa tarlada mı bahçelerde mi kullanalım? Bir türlü karar verememişler. Geçenlerde belediye başkanı buraya gelmiş. Bu işe bakacağız ona göre hareket edeceğiz demiş. 7 sene sonra geldiği nokta bu. Bunların kabiliyeti budur. İş yapmak başka bir şeydir. Laf yapmak başka bir şeydir. 11 yıl Türkiye'nin her yerinden birer birer yükselen eserlerimiz var. Şimdi bir şey yayıyorlar. Bunlar '30 Mart'ta seçimi kazanırlarsa, belediye çalışanlarını işten çıkaracaklar' diyorlar. Külliyen iftiradır. Külliyen yalandır. Bir şey söyleyeyim. Biz ideolojisini görevinin üzerine önüne geçiren olursa onu affetmeyiz. Adam gibi çalışan da başımız gözümüz üzerinde gelir. Hizmette siyaset olmaz. Siyasetin yeri burasıdır. Seçim meydanıdır. Seçim biter, siyaset biter, hizmet başlar.

İŞTE 30 İLÇENİN ADAYI
1-Aliağa - İ.Ethem Yorulmaz
2-Balçova - Hasan Özcan
3-Bayındır - mevcut Belediye
Başkanı Mehmet Kertiş
4-Bayraklı - İsmail Sarı
5-Bergama - Hasan Şahin
6-Bornova - İlhan Kaya
7-Buca - Cemil Şeboy
8-Çeşme - Mustafa Cenger
9-Çiğli - Adnan Yılmaz
10-Beydağ - Fevzi Kaya
11-Dikili - Ahmet Dağdelen
12-Foça - Salih Emrullah Keleş
13-Gaziemir - K.Fahri Baykal
14-Güzelbahçe- Cengiz Sandıklı
15-Karabağlar - Necip Kalkan
16-Karaburun - Hüseyin Altın
17-Karşıyaka-Tanfer Kemerli
18-Kemalpaşa - Arif Uğurlu
19-Kınık - Sadır Doğruer
20-Kiraz - Erol Çomak
21-Konak - İlknur Denizli
22-Menderes - Bülent Soylu
23-Menemen - M.Bilal Kaplangı
24-Seferihisar - Hamit Nişancı
25-Narlıdere - Erkan Dereli
26-Ödemiş - Mahmut Badeem
27-Selçuk - Zeynel Bakıcı
28-Tire - Mehmet Çeltikçioğlu
29-Torbalı- Adnan Yaşar Görmez
30-Urla- Erşan Eroğlu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam takım sahada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN