Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaris'te sahile "kutsal inek" vurdu

Giriş Tarihi: 28.1.2014 12:37

Sahile vuran yaklaşık 1 ton ağırlığında, anavatanı Hindistan olan sığır, şaşkınlığa neden oldu - Bölgede yetiştirilmeyen ve kulaklarında küpesi bulunmayan sığırın Marmaris'e nasıl geldiği araştırılıyor

Marmaris'te sahilde, Hindistan kökenli olan ve Hindu'ların kutsal kabul ettiği "Brahman" cinsi sığır ölüsü bulundu.

Alınan bilgiye göre, Uzunyalı mevkisinde sabah yürüyüşü yapan vatandaşlar, telef olmuş halde sahile vuran beyaz renkli bir sığır gördü. Haber verilen Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, yaklaşık 1 ton ağırlığında olduğu tahmin edilen ölü sığırı iş makinesi yardımıyla kaldırarak, belediye çöplüğüne götürdü.

Sırtında hörgücü olan ve kulaklarında herhangi bir küpe bulunmayan hayvanın fotoğraflarını inceleyen veterinerler, bu cins sığırların genelde Hindistan'da yaşadığını belirtti. Bölgede yetiştirilmeyen cinsteki sığırın, gemiyle başka bir ülkeye götürülürken suya düşmüş olabileceği veya taşıma sırasında öldüğü için denize atıldığı ihmali üzerinde duruluyor.

Bu arada İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de kıyıya vuran sığır ölüsüyle ilgili inceleme başlattı.

Hindistan kökenli olan ve olağanüstü yaşam kabiliyetine sahip Brahman sığırı, bu özelliğinden dolayı Hindistan'ın yerel halkı tarafından "Kutsal İnek" olarak kabul ediyor. Hindular, etini yemedikleri kutsal ineklerinin ihraç edilmesine de karşı çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris'te sahile "kutsal inek" vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN