'Bir teleferiği bile çalıştıramadılar'

Giriş Tarihi: 29.1.2014

İlçe ziyaretlerini Balçova ile sürdüren AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, CHP'ye yüklendi. "Biz koca Marmaray'ı hizmete açtık, onlar bir teleferiği bile bitiremediler" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yerel seçim çalışmaları kapsamında Balçova çiçek mezatını ziyaret etti, esnafın sorunlarını dinledi. Mezatta tanesi 23.8 kuruştan 2 bin 500 karanfil satın alan Yıldırım, daha sonra Balçova AK Parti'nin yeni ilçe binasının açılışını yaptı. Flora Çiçekçilik Üretim Kooperatifi 2. Başkanı Orhan Başçıl, Yıldırım'a çiçek üreticilerinin sorunlarını anlattı, destek istedi. Yıldırım, ziyaretin kendisi için güzel bir tecrübe olduğunu ifade etti. Çiçekçiliğin sorunları olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Her sektörün mümkün olduğu kadar ziyaret edip onları dinlemek ve sorunlarını not almak hedefimiz. Bu sorunları iki ayda çözeceğiz desek de inanmayın. Bizim tercihimiz sizi tanımak, sorunlarınıza aşina olmak, İzmir halkı bu şerefli görevi bize verirse, 'Bu konu bizi ilgilendirmiyor, bu falanca bakanlığın konusudur' gibi sözlerle kaçmayacağız. Yanınızda olacağız. Biz bunun sözünü verebiliriz" dedi. Balçova'da adayı Hasan Özcan'ın 100 yıllık Balçovalı bir ailenin ferdi olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Sizlerin teveccühü ile Balçova'da göreve gelirse, Büyükşehir'de İzmirimizin Balçovamızın sorunlarını ekip ruhu ile çözme gayretinde olacağız. Mazeret üretmeyeceğiz. Kesme çiçekçileri de desteklemek için bütün imkanları kullanacağız. Eminim ki derdimizi iyi anlatırsak, çözüm mutlaka buluruz. Taleplerimizin makul ve talep edilebilir olmasını kendimiz de oturup kararlaştıracağız" dedi.

COŞKULU KARŞILAMA

Daha sonra Balçova AK Parti İlçe Başkanlığı'na geçerek programına devam eden Yıldırım'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı. Konuşmasına Balçova Termal Tesisleri'nden söz ederek başlayan Yıldırım, "Balçova Termal Tesisleri dünyaca ünlü. Dünyanın her yerinden Danimarka'dan, Norveç'ten insanlar şifa bulmak için Balçova'ya geliyorlar. Siz Balçova'da aracınızı park edebilmek için yer bulabiliyor musunuz? Park yeri sorunu her geçen gün sizi çileden çıkarıyor mu? Dünyanın gıpta ile baktığı Marmaray, denizin 60 metre altından geçerek Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Balçova'da şu Teleferik'i hala çalıştıramadılar" dedi. Borçlarından dolayı Balçova Belediyesi'ni de eleştiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye o kadar çok hizmet yapmış ki bütçesi yetmemiş 28 milyon lira borçlanmış. 28 milyon lira borç Balçova Belediyesi'nin bir yıllık bütçesinden fazla. Jeotermal her eve gidecek dendi. Gitti mi? İnsanları buradan otobüslerle Çanakkale'ye, Nevşehir'e oraya buraya götürmekle belediyecilik olmaz. Bir tarafta inşaat atıkları, bir tarafta koyunlar otluyor, bir tarafta apartmanlar var.

'İZMİR KÖYE DÖNÜŞTÜ'
Burada bir imar sorunu var. Bununla ilgili sağlık kenti olması için bir yasa çıkardık. Maalesef o büyükşehirde bekliyor. Üretilen mazeretlerle kent büyük bir köye dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanının iki sözünden biri: 'İş yapacaktık ama engel oldular. Paramız gelmedi' Bu koca bir yalan. Kentin bütçesinin yüzde 90'ını devlet veriyor. 7 yıllık yatırım bütçelerini inceledim. 2006'dan bu yana verdiğimiz paranın yüzde 50'sini, yani 3 milyar lirayı harcayamamışlar. Ondan sonra 'Biz destek almıyoruz, hizmet yapamıyoruz' diyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir teleferiği bile çalıştıramadılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN