Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'5 yıl daha kaybetme'

Giriş Tarihi: 31.1.2014

İlçe ziyaretlerine Torbalı ile devam eden Yıldırım, bir partilinin taşıdığı "5 dakika düşün, 5 yıl daha kaybetme" pankartını çok beğendiğini söyledi, sorunların çözümü için Görmez'e oy istedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kültürpark'taki İzmir Konya Sanat ve Kültür Günleri etkinliğine katıldıktan sonra gittiği Torbalı'da coşkuyla karşılandı. Yıldırım, miting havasında geçen konuşmasında, Torbalı'nın sorunlarının İzmir'inkilerden farklı olmadığını vurguladı, "Torbalı'yı bu sorunlardan kurtarmak sizin elinizde. Torbalı'da 30 Mart'ta torbayı tıka basa dolduracak mıyız?" dedi. Partililerden birinin taşıdığı "5 dakika düşün 5 yıl daha kaybetme" pankartını çok beğendiğini söyleyen Binali Yıldırım, "Sevgili Torbalılılar sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bahtiyarlık duyuyorum. İzmir'de toplanan vergilerden yarısı Torbalı'dan geliyor. Torbalı bunun karşılığını ne kadar alıyor? Ona bakmak lazım. Değerli hemşerilerim Torbalı Türkiye'nin gelişmişlikte en iyi 4. ilçesi. 140 bine yakın nüfusu ile birçok ilden büyük bir ilçe. 750 fabrikası olan, Organize Sanayi Bölgesi olan çok önemli bir ilçeden bahsediyoruz. Tarım alanları toplam 30 bin hektar. İzmir'de Bayındır ile beraber en fazla tarıma elverişli alanı olan ilçelerin başında geliyor. Kümes hayvancılığında İzmir'in önde gelen 3. ilçesi. Bütün bunları niye söylüyorum? Torbalı'da nüfus artıyor. Göçler var. Buraya gelen kardeşlerimizi en iyi şekilde iş sahibi, aş sahibi yapmak, ekonomisini geliştirmek için temel problemleri çözmemiz gerekiyor" dedi.

İKİSİNDE DE SORUNLAR AYNI
İzmir'in sorunlarının Torbalı'nın sorunlarından farklı olmadığını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'de de, Torbalı'da da alt yapı yetersiz. Araçları park edecek yer yok. Torbalı'nın dertleri torbadan da çıkmış. Banka yok. Para çekme makinesi yok. Kavşakların düzenlenmesi gerekiyor. İmar, su, elektrik problemi var. Bu çağda bunlar Torbalı'ya yakışır mı? Torbalı'yı bu sorunlardan kurtarmak sizin elinizde. '5 dakika düşün, 5 yıl daha kaybetme' pankartı çok güzel. Torbalı 30 Mart'ta destan yazmaya hazır mı? Adnan Yaşar Görmez'i Torbalı'da iş başına getirmeye hazır mı? Buranın imar problemleri var. Hazine yerlerinin ecrimisil problemleri var" diye konuştu.

YENİ PROJELERİ ANLATI
Her işin başının sağlık olduğunu dile getiren Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Torbalı'da sağlık problemleri var. Şubat ayı sonunda 250 yatak kapasiteli Torbalı Devlet Hastanesi'nin ihalesini yapıyoruz. Sonra da temelini atacağız. Size 1.5 yıl önce İZBAN ile ilgili söz verdim. İZBAN altyapısı bitti. Belediye ile ortak projemiz. Biz Yıldırım hızıyla, onlar kaplumbağa hızıyla. İyi kötü onlar ortağımız, birkaç ay daha idare ederiz. Adnan Yaşar Görmez iş başına gelirse Temmuz ayında trenleri buraya yürüteceğiz. Farklı bir şey olursa biraz daha uzar. Onun garantisini veremem. Karar sizin. Bu güzel ilçenin güzel insanlara hizmet yapmak da Adnan Yaşar Görmez'e yakışır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'5 yıl daha kaybetme'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN