Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kızımı kurtarın'

Giriş Tarihi: 1.2.2014

İzmir'de yaşayan 16 yaşındaki kızının 3 yıldır uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyleyen anne, "Ne olur kızımı bu illetten kurtarın" dedi

16 yaşındaki H.B. 3 yıl önce İzmir'de bir parkta bir kadınla tanıştı. O dönemde yeni yeni sigara içmeye başlayan H.B.'ye yeni tanıştığı kadın içinde az miktarda esrar bulunan sigaradan ikram etti. Genç kızın o günden sonra uyuşturucu illetinin pençesine düştü. Uyuşturucu bağımlısı hale gelen H.B., kötü arkadaş çevresi nedeniyle extacy de kullanmaya da başladı. Bir ara ailesinin de desteğiyle Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol, Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde 8 ay tedavi gördü. 8 ay boyunca hiç uyuşturucu kullanmayan H.B. tedavi bittikten sonra yine içmeye devam etti. Şizofren tedavisi gören eşi Mustafa B.'den 10 yıl önce boşanan Aysel Ç., kızının arkadaş çevresi değişsin diye bir yıl önce oturdukları semtten başka bir yere taşındı. İlk zamanlarda kimseyi tanımadığı için evden dışarı çıkmayan H.B., zaman içinde yine kötü arkadaş çevresi edindi. Genç kız uyuşturucu bulabilmek için yine evden kaçmaya başladı. Zaman zaman uyuşturucu parası bulabilmek için annesinin cüzdanından para çaldı, cep telefonunu sattı. Evden de kaçan genç kız günlerce, aylarca annesini merakta bıraktı.

ÇABUK KANDIRILIYOR
Kızının tedavi olmak istediğini söyleyen anne Aysel Ç. "Kızım, EGEBAM'da 8 ay ayakta tedavi gördü. Yaşı küçük olduğu için AMATEM kızımı almadı. Kızım iyi niyetli lduğu için herkesi öyle sanıyor. Bu yüzden çok çabuk kandırılıyor. Allah hiç kimseyi benim düştüğüm duruma düşürmesin" dedi.

İÇMEDEN DURAMIYOR
16 yaşındaki H.B. de esrar içmeden duramadığını söyleyerek uyuşturucu illetinden kurtulmak istediğini dile getirdi. 'Ne olur beni uyuşturucudan kurtarın' diye haykıran genç kız, "Bağımlı olduğum için elimde olmadan içiyorum. Kendimi en fazla 2-3 gün tutabiliyorum. Artık extacy ve bonzai gibi sentetik madde içeren uyuşturucu kullanmıyorum. Esrarı da mecburiyetten içiyorum. Yatarak tedavi olmak istiyorum. Ayakta tedavi yeterli olmuyor. Ne yaptıysa hep arkadaş çevrem yaptı. Benden yaşıtlarıma nasihat olsun. Arkadaşlarını çok dikkatli seçsinler. Kesinlikle sigara bile içmesinler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kızımı kurtarın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN