Karabağlar'ın hizmet karnesi "sıfırla" dolu

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, dün Karabağlar'da seçmenleriyle buluştu, Başkan adayı Kalkan'a oy istedi, "CHP'li belediye hiçbir hizmet üretmemiş. Kalkan sorunları çözecek" dedi

Giriş Tarihi: 3.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, iki günlük aranın ardından seçim çalışmalarına dün devam etti. Önce İnciraltı'ndaki hamsi şölenine katılan Yıldırım, daha sonra AK Parti Karabağlar seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Gördüğü ilgiden memnun kalan Yıldırım, "Bizde kesintisiz hizmet var. Efelik İzmir'in olsun, hizmet bize kalsın" dedi. Seçmenleriyle bir araya gelen Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, hayata geçirecekleri projeleri AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı Necip Kalkan ile birlikte anlattı, İzmir'i efsane şehir haline getireceklerini söyledi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği Binali Yıldırım, 30 Mart'ta Karabağlar'ın kara bahtına son vereceklerini söyledi. Karabağlar Belediyesi'nin hizmet karnesinin baştan sona sıfırlarla dolu olduğunu ifade eden Yıldırım, Başkan adayı Necip Kalkan'a oy istedi. Yıldırım, "Karabağlar'ın kara kaderi değişecek. Bu ilçeye sırtını çevirenlere, buranın kaderini değiştireceğimizi söylüyorum. Biz sorun değil, çözüm üretiyoruz. 2009 yılında birçok vaatte bulundular ve büyük bir kredi aldılar. Ama bir daha seçim olacağı akıllarına gelmedi. Millete kucak açacaklarına, kapılarını kapattılar. Gün bunların hesabını sorma günüdür. Karabağlar Belediyesi'nin altyapı, üstyapı, trafik ve sosyal tesislerdeki karnesi sıfır. Millet bunları, 'Hadi karnenin al ve uzun bir tatile çık' diyecek. Necip Kalkan işi çoktan bitirmiş" dedi.

DÖNÜŞÜMÜ BİLMEZLER

Kentsel dönüşüm denince bunların akıllarına yağmur yağdığı zaman göle dönüşen yollar olduğunu vurgulayan Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne de üstü kapalı göndermede bulundu. Yıldırım, "Son dönemde kentsel dönüşüm ağızlarına sakız oldu. Kentsel dönüşüm deyince bunların aklına yağmur yağdığında kentin sele dönüşmesinden başka bir şey gelmiyor. Bunlar için dönüşüm budur. Biz yıkmaktan, kırmaktan anlamayız. Biz yapmaktan anlarız. Biz yol yapmaya, park yapmaya, şehri yeniden imal etmeye geldik. Biz 150 yıllık rüya olan Marmaray'ı hayata geçirdik. Onlar hazır teleferiği açamadı. Onlar iş biliyor ama işe gitmiyor. Hükümet olarak Karabağlar'da da boş durmadık. Buraya 550 milyon liralık yatarım yaptık. Bunlar sadece vaat eder, başka bir şey yapmaz. Biz İzmir'i efsane şehir yapacağız. İzmir'i Ege'nin incisi haline getireceğiz. Bizde kesintisiz hizmet var. Efelik İzmir'in olsun, hizmet bize kalsın" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karabağlar'ın hizmet karnesi "sıfırla" dolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN