Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didimliler yeni hastane istiyor

Didim'de var olan 50 yataklı Didim Devlet Hastanesi'nin yetersiz kaldığını savunan Didimliler, ilçeye yeni bir hastane kazandırılması için çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 4.2.2014 17:08
Gerek hastanenin fiziki yapısı gerekse doktor sayısı anlamında hastanenin yenilenmesi gerektiğini kaydeden Didimliler, Devletin yetkili kurumlarının bu konuda adımlar atması istedi. Öte yanda ise 14 Aralık tarihinde Hastanenin durumuyla ilgili olarak Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu hastanenin onarımı için rapor beklediklerini ifade etmiş fakat onarım yerine Didim'e 150 yataklı bir devlet hastanesinin kazandırılması gerekliliği de dikkat çekmişti.

Didim'de 1989 yılında temeli atılan, 2001 yılı sonlarında tamamlanan ve 2002 yılında dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından açılan Didim Devlet Hastanesi artık Didim'e yetmiyor. Gün geçtikçe İlçede nüfusun artmasına bağlı olarak hastanenin Didim'e yetersiz kaldığı görüşünü dile getiren Didim halkı, Didim'e bir an önce yeni bir hastane kazandırılmasını gerekliliğine dile getirdi. Mevcut Hastane'de gerek Hastane yönetiminin gerekse Doktorların eldeki imk'nlar doğrultusunda hizmet vermeye çalıştığını belirten Didimliler, 60 bin nüfusu sahip Didim'e 50 yataklı bir Hastanenin yakışmadığını ifade ettiler. Mevcut Hastanenin yerine İlçeye yeni bir hastane kazandırılması konusu Didim'de yapılan İl Daimi Encümen toplantısında Aydın Valisi Erol Ayyıldız'a arz edilmiş, konuyla ilgili de Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu yeni hastane konusunda Valiliğe talepte bulunduklarını ifade etmişti.Kaymakam Emiroğlu, 14 Aralık 2013 tarihinde gazetecilere yaptığı açıklamada mevcut hastanenin depreme dayanıklılık raporunu beklediklerini ifade etmiş, rapor oranını yüzde 40 ve fazlası olması durumunda güçlendirme çalışması yerine yeni Hastane yapılmasının öne çıkacağını dile getirmişti. Kaymakam Emiroğlu Didim'e 150 yataklı bir hastane kazandırılmasının gönlünden geçen bir durum olduğunu da ifade etmişti.

Didimlilerin ilçeye 150 yataklı ve tam donanımlı bir hastane kazandırılması görüşünün de ağır bastığı görülürken başta Aydın Valiliği olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve yetkili mercilerin bu konuda bir çalışma yapmasını istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didimliler yeni hastane istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN