Taşer, gücüne güç katıyor

Giriş Tarihi: 4.2.2014

MHP İzmir adayı Taşer, Çandarlı, Dikili ve Çiğli'de seçmeniyle buluştu, "Uzman kadromuzla ilçelerimizin sorunlarını çözmek için durmadan çalışacağız" dedi

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İl Başkanı Necat Karataş ve MHP İl Teşkilatı ile birlikte bir günde 3 ayrı seçim bürosu açtı. Açılışlarda vatandaşlara lokma dağıtıldı. İlk olarak Çandarlı'ya uğrayan Taşer ve beraberindekileri kalabalık bir partili ve seçmen topluluğu karşıladı. Çandarlı'dan Dikili'ye geçen Taşer, Tanrıkulu ve MHP Teşkilatı, MHP Dikili İlçe Belediye Başkan adayı Halis Devecioğlu ile kendilerini bekleyen partililer ve seçmenlerin toplandığı meydana geldi. Burada konuşma yapan Devecioğlu, Dikili'nin en önemli sorunları arasında altyapı, içme suyu, otopark, çarpık yapılaşma, imar sorunu ve işsizlik olduğunu söyledi. İlçede bir düğün salonu olmadığını vurgulayan Devecioğlu, "10 yıldır bir düğün salonu yapamayan belediyeden ne beklersiniz" dedi.

TURİZME ÖNEM VERECEK

Güçlü bir ekip kurduklarını belirten Taşer, "İlçelerimizin genel sorunlarını biliyorum. Hazırladığımız raporlar doğrultusunda bu eksikliklerin giderilmesi için durmadan çalışacağız" dedi. Dikili'de jeotermal enerjiyi tarım ve turizmde aktif hale getireceklerini belirten Taşer, şöyle devam etti; "Hedefimiz jeotermal enerjiyi tarım ve turizmde aktif hale getirmek ve yeni nesil tarım projeleri hayata geçirmek. Jeotermal enerjiyi kullanarak son derece verimli seralar özendirilip hayata geçirilebilir. Dikili, verimli toprakları, yeterli iş gücü ve Allah vergisi doğal zenginlikleri itibarıyle bu konuya en yatkın ilçemiz. Çandarlı ve Dikili sahili turizm açısından da önemli. Ayrıca en önemli aktörlerden tarihimizi ve kültürümüzü yansıtan Yağcı Bedir halılarının dikimi üretilmesi ve pazarlanması bir kültür hazinesi olarak değerlendirilecek ve ele alınacak." İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu ise, Dikili'de yaşayan seçmenden Murat Taşer ve Halis Devecioğlu'na oy istedi. Bu seçimin yerel yönetimden çok genel seçimin ön ayağı olduğunu belirten Tanrıkulu, "Kötü giden gidişata dur demeliyiz" diye konuştu. MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da, "Dikili hemşerilerimizin vereceği destekle hep birlikte sıkıntılarınıza son vereceğiz. Dikili'den vereceğiniz güç, İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza büyük destek verecektir" dedi.

AÇILIŞLAR YAPILDI
Dikili'nin ardından Taşer ve MHP Teşkilatı, Çiğli'de 1.ve 2. Bölge seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan MHP Çiğli İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Yalçın Bırazeroğlu, "Çiğli'nin sorunlarını en iyi bilen bir kardeşiniz olarak ilçeyi modern ve yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz" diye konuştu.

HORON TEPTİ
Murat Taşer, geçtiğimiz günlerde yapılan Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu'nun İnciraltı eğlen-dinlen alanında düzenlediği 5. Hamsi Şöleni'ne katıldı. Ege Üniversitesi Konservatuar Bölümü folklor ekibi ile birlikte horon tepen Taşer, "Bir bataklık olarak ele aldığımız İnciraltı Rekreasyon alanı bugün hemşehrilerimizin hizmetinde, yıllar önce verdiğimiz emekler bize gurur yaşatıyor. Dün yaptık bugün takipçisiyiz yarın daha güzellerini yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşer, gücüne güç katıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN