Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölümü göze aldı bebeğini doğurdu

Giriş Tarihi: 6.2.2014

Diyalize bağlı yaşayan Emel Sümenli, hamile kaldı. Uyarılara karşın bebeğini dünyaya getirdi. Özel Medifema Hastenesi'nde tedavi gören anne ve bebeği sağlıklı olarak evlerine gönderildi

Torbalı Ayrancılar'da oturan Emel Sümenli (40), 12 yıldır kronik böbrek yetmezliği nedeniyle evde diyaliz programının ilk uygulayıcılarındandı. Bu durumdayken hamile kalan Sümenli, soluğu hemen doktorlarda aldı. Tüm uyarılara rağmen bütün riskleri göze aldı, bebeğini taşımaya devam etti. Ancak 35'inci hafta sezaryenle 2 kilo olarak erken doğan bebeğinin karşılaşacağı sorunlardan habersizdi. Doğumun ardından bebek, Ege Üniversitesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde yer olmadığından Özel Medifema Hastanesi'ne sevk edildi.

ÖZEL BİR HASTAYDI
Çok ağır bir enfeksiyon ile karşı karşıya olduklarını öğrenen aile, 20 günlük bekleyişinin ardından bebeklerini kucaklarına sağlıkla aldı. Dr. Görkem Astarcıoğlu, Çınar bebeği ailesine teslim etmekten mutlu olduklarını söyledi, "Bu hastamızı Ege Üniversitesi'nden almıştık. Çınar bebeğin enfeksiyonu yüksekti. Hem erken doğmuş hem de annesinin durumu dolayısıyla özel bir hastaydı. 20 gün içinde zorlandığımız anlar oldu. Ama zorlu mücadelenin ardından bebeğimizi iyileştirdik" dedi. Özel Medifema Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Fatih İnmez de, İzmir'de bir yıla yakın süredir hizmet verdiklerini, özellikle yenidoğan yoğun bakım alanında kentteki en iyi sayılabilecek donanıma sahip olduklarını belirtti, "Bölgemize sunduğumuz hizmetin çeşitliliği ve kalitesiyle önemli bir ihtiyaca cevap veriyoruz" diye konuştu.

"YAŞAMIMI EVLADIMA ADADIM"
Tüm olumsuzluklara rağmen bebeklerine sağlıklı şekilde kavuşmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Emel Sümenli, "Özel Medifema Hastanesi sayesinde zorlukları aştık. Kronik böbrek yetmezliği nedeniyle gebeliğim boyunca haftada 5 gün, günde 7 saat, kendi diyalizimi evde kendim gerçekleştirdim. Bölgede bu imkanlara sahip bir hastane bulunması şans" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümü göze aldı bebeğini doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN