Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çamur çürütme tesisi 'çürük mü' tartışması

Giriş Tarihi: 9.2.2014

AK Partili Çakar, tesisin temelinin çürük olduğu iddiasına Başkan Kocaoğlu, "El insaf" diye karşılık verdi. Çakar'ın buna da yanıtı gecikmedi

Büyükşehir Belediyesi'nin 61.5 milyon lira harcayarak yaptığı çamur çürütme ve kurutma tesisinin "çürük" olduğu iddiası tartışmaya yol açtı. Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar'ın, tesisin temellerinin daha yapılma aşamasında, yüksek oranda tuzlu suya maruz kaldığını ve betonların çürüme etkisiyle işlevini yitirdiği iddiasına Başkan Aziz Kocaoğlu, Türkiye'nin en büyük çamur çürütme kurutma tesisinin açtıklarını belirterek yanıt verdi: "Tesisle ilgili bir aklı evvel çıkmış, temel kazıklarının deniz suyundan etkilendiğini, bir depremde bunların çökeceğini söylemiş. O arkadaşın ne olduğunu, kim olduğunu nasıl manipülasyonlar yaptığını biz de basını izleyenler de iyi biliyor. Beğenmeyebilir, eleştirebilirsin ama el insaf!" dedi.

HAKARET DOLU SÖZLER
Kocaoğlu'nun bu sözlerine yanıt veren Kenan Çakar, şunları söyledi: "Aklı evvel demek çözüm değil. İddialara yanıt versinler. Biz bu teknolojiyle şunu yaptık desinler. Bu üslupla cevap vermesini beklerken yine hakaret dolu cümleler kullanıyor olması ancak Aziz Kocaoğlu'nun kimliğini ortaya koyan bir yaklaşımdır. Ortamı germe politikasına alet olmayacağız. Kullandığı ifadeler aslında benim iddialarımı çürütemediği için, iddiaların üstünü örtmeye yönelik gayretidir." Çakar, konuyla ilgili yarın bir basın toplantısı düzenleyeceğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çamur çürütme tesisi 'çürük mü' tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN