Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hediyenizi iyi seçin

Her yıl 14 Şubat'ta birçok ülkede kutlanan Sevgililer Günü'ne iki gün kala, çiftleri hediye telaşı aldı

Giriş Tarihi: 12.2.2014
Sevgililer Günü'ne yaklaştığımız şu günlerde çiftler eşlerinden özel ve benzersiz hediyeler beklerler. Günümüzde Sevgililer Günü, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır. Henüz hediye almayan kişiler için önerilerde bulunan uzmanlar, kadınlara gönderilecek meyve ve çikolata sepetlerinin renklerinin pembe, kırmızı gibi canlı tonlar olması önemli olduğunu belirtti. Erkeklere gönderilen paketler ise maskülin renkler içerebilir. Ya da daha ciddi düz bir renk tercih edilebilir. Dilerseniz bu keklerin, meyvelerin vs. üzerine ufak notlar da iliştirebilirsiniz. Böylece hem lezzetli hem de anlamlı bir hediye vermiş olursunuz.

KARAKTERE UYGUN HEDİYELER
Erkeklere hediye beğendirmek genel olarak kolay görünür. Alınabilecek hediyeler arasında şık bir saat, kullandığı kokuyu biliyorsanız parfüm, şık bir bluz kazak, mesleğine göre çok şık bir kutuda kalem de olabilir. Değişik bir şeyler olsun istiyorsanız mesela yalnız yaşayan bir erkek arkadaşınız varsa lezzetine güvendiğiniz bir aşçının yemek kitabı olabilir. Bir gün muhakkak içinden bir yemeği size sunmaya çalışacaktır. Erkekler genel olarak film izlemeyi de severler. Son zamanlarda çıkan ve almayı istediği bir film DVD'si kesinlikle erkek arkadaşınızı mutlu edecektir.

ST. VALENTINE'S DAY
Sevgililer Günü, 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bazı toplumlarda, "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediyenizi iyi seçin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN