'Çağ atladık'

Giriş Tarihi: 17.2.2014

Manisa'da 5 yıllık başkanlığı boyunca bir çok konuda modern bir şehir yarattıklarını belirten Cengiz Ergün, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın her zaman teminatıdır" dedi

Yerel seçimler sonrası büyükşehir olacak olan Manisa'da seçim çalışmaları giderek kızışıyor. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çalışmalarını Egeli Sabah'a anlattı. 5 yıllık belediye başkanlığı boyunca ekonomiden, şehrin modernleşmesine kadar bir çok konuda Manisa'ya çağ atlattıklarını belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Manisa'yı devraldığımızda kent büyük bir borcun içerisindeydi, şimdi ise 195 milyon lira gelir getiren bir belediye haline geldik" dedi. 'Manisa değişiyor' sloganı ile yollarına devam etmek istediklerini belirten Ergün, "Göreve geldiğimiz gün belediyenin 96 milyon lira borcu vardı. Bizden önceki 5 yıl boyunca SGK pirimlerinin, vergi borçlarının ödenmediğini gördük. İcra dairesi belediyenin gelirlerine el koydu. Böyle günleri yaşadık. 5 yılda çok önemli işlere imza attık. Belediyeyi devraldığımızda 65 milyon lira gelir getiren bir belediyeden, bütçe çalışmalarımız sonunda 195 milyon lira gelir getiren bir belediye haline geldik. Bunun gururunu yaşıyoruz" dedi.

YÜZÜN ÜZERİNDE PROJE

Manisa'da kendilerine oy veren ya da vermeyen herkesin başkanı olduğunu, hiçbir fark gözetmeksizin hizmet götürmeye çalıştıklarının altını çizen Ergün, şöyle devam etti; "Manisa, 81 ilden göç alan büyük bir kent. 57 mahalleninde hepsine aynı hassasiyetle yaklaştık. İlk olarak göreve gelince Manisa halkından belediyenin borcunu temizlemek için 15 ay süre istedim. Borcu temizledikten sonraki 3,5 yıllık dönemde ise 100'ün üzeri projeye imza attık. Halk kentte huzurlu, mutlu ve güvende hissediyor. 30 bin öğrencinin eğitim gördüğü Manisa'da 500 öğrenci ikamet ediyordu. Şimdi geç saatlere kadar yaşayan bir şehir haline geldi. Artık öğrenci anlamında kente geri dönüşler var. 7-8 bine yakın öğrenci kentte ikamet etmeye başladı. Bu sosyal belediyecilik anlamında güzel bir şey."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çağ atladık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN