Hesap değil, hizmet vakti

AK Parti adayı Binali Yıldırım, kendilerinin hizmet, mevcut belediyenin ise "Onlar kaç, biz kaç belediye aldık" hesabında olduğunu söyledi, "İzmir hizmet getirmeyenden hesap soracak" dedi

Giriş Tarihi: 18.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir'i kale olarak gören zihniyetlerin hizmet zahmetine girmediklerini söyledi. AK Parti olarak hizmet yarışında hiçbir kapris, ön şart ve art niyetli olmadıklarını ifade eden Yıldırım, "Bizim kaleyle, surla işimiz yok. Bizim sadece projelerle, hizmetle ve hizmet yarışıyla işimiz olur. Şimdiye kadar hizmette kendimizle yarıştık, bundan sonra da böyle olacak. Vatandaşımızın mutluluğunu görmek bizim için herşeyden değerli. İnanıyorum ki 30 Mart'ta İzmirliler çalışmayan yönetimlere gerçekleri gösterecek" diye konuştu.
"SÖZ VERİYORUZ"
Şimdiye kadar dev projelerin altında imzalarının bulunduğunu kaydeden Yıldırım,sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz hizmette kendimizle yarışırken, 'Mevcut Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ne yaptı?' diye sormak lazım. Ne yazık ki; İzmir'in yerinde saymasını sağlamak dışında bir şey yapmadılar. Her zaman söylüyorum. Bizden önce taş üstüne taş koyan, karınca kararınca hizmet veren kişileri her zaman minnetle andık, anmaya da devam ediyoruz. Bizim sözümüz İzmir'i kalesi olarak gören, bu nedenle hizmet getirme zahmetine bile girmeyen, sadece ağzı laf yapan insanlar. İzmir'in bu tür bir yönetimden kurtulması gerekiyor. İzmir'de değişim şart. İzmir'de artık hizmet siyasetinin vakti geldi. İnanıyorum ki; 30 Mart, İzmir için bir milat olacak. İzmir'in değişim özlemi, hizmet özlemi bitecek. Biz hizmet için, millet için, İzmir için söz veriyoruz". Yerel yönetimlerin açıktaki işleri de bitiremediğini sözlerine ekleyen Binali Yıldırım, "10 yıldır Harmandalı çöplüğünü kaldıramadılar, patlamaya hazır bir bomba kentin ortasında duruyor. 7 yıldır hazır teleferiği çalıştıramadılar. Yapımı yılan hikayesine dönen, bitmek bilmeyen bir metronun etrafında dönüyorlar. Biz 'kaç belediyeyi aldık, kaç belediyeyi onlar aldı' hesabı yapmıyoruz. Bizim hesabımız millettir, İzmir'in geleceğidir."

ÖĞRENCİLERLE AYNI SIRAYI PAYLAŞTI
Fatih Projesi kapsamında Türkiye'de dağıtımı yapılan 100 bin tablet bilgisayarın bir kısmı da İzmir Karabağlar'daki Övgü Terzibaşoğlu Anadolu Lisesi'nde yapıldı. Törende öğrencilerle aynı sırayı paylaşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, gençlerle sohbet etti, başarı dileklerinde bulundu. Başbakan ile görüntülü telekonferans yöntemi ile görüşen Yıldırım, "Talimatınızla 2010'da başlatılan bir projeydi. Akıllı tahtaların 85 bin okuldaki montajı tamamlandı. 350 bin tanesinin alımını yaptık. 2105 eğitim öğretim dönemine bitmiş olacak. 10.5 milyon tablet kendi üreticilerimiz tarafından üretilecek. Fatih Projesi ülkemizde bilişimin teknolojinin gelişmesi için ivme olacak. Size çok teşekkür ediyoruz. Ülkemize teknoloji yoğunluklu bir hizmeti kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU
AK Parti genel merkezi, İzmir'in meclis üyesi aday listesini onayladı. AK Parti İstanbul Milletvekili ve İzmir Koordinatörü Erol Kaya, başkan adaylarıyla tek tek görüşerek listeleri vermeye başladı. İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Teşkilat Başkanı Atilla Kaya ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Refik Uzun Ankara'ya giderek meclis üyesi aday listelerini genel merkeze sundu, onayı aldı. Daha sonra Akay ve ekibi İzmir'e döndü. Kaya, ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarını il başkanlığına çağırdı. Kaya, listeleri ilçe başkanlarına verdi. Listede yer alan bazı AK Partililer şöyle: Nazmi Kalyoncu, Azad Fazla, Bünyamin Demir, Birsen Türkoğlu, Turgay Tarhan, Mehmet Özdaş (Karabağlar);Yusuf Kenan Çakar (Buca), Mehmet Türkmen (Kemalpaşa); Kemal Büyükkesim, Ali Kökoğuz, Mehmet Ateş (Bayraklı), Bilal Doğan (Konak).
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesap değil, hizmet vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN