Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pisman olacaklar'

Giriş Tarihi: 19.2.2014

DSP'den Bayraklı Belediye Başkan adaylığını açıklayan Ege Koop Genel Başkanı Aslan, "CHP, 30 yıllık başarımı, tecrübemi yok saydı, bunu kabul edemem" dedi

EGE-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, DSP Bayraklı Belediye Başkan adaylığını resmen açıkladı. Aslan, CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde İzmir'i dizayn edenlerin, kendisinin 30 yıllık başarısını ve tecrübelerini, Ege-Koop'u yok saymaya kalkıştıklarını söyledi. Aslan, ilerleyen günlerde açıklayacağı projeleri ile Bayraklı'yı bugünkü görünümünden kurtarıp, İzmir'in gözbebeği ilçesi haline getireceğini de belirttiği konuşmasında, şunları söyledi: "Aday adaylığı sürecindeki her konuşmamda kullandığım sözcüklerin özünü proje, üretim, hizmet ve insan odaklı dost kapısı belediye anlayışıydı. Ne yazık ki benim bu projeci ve üretken belediyecilik anlayışıma hiçbir karşılık bulamadım. Seçimlere yaklaşık 45 gün bir süre kalmasına karşın halen İzmir'de, ilçelerde proje konuşulmuyor. Konuşulanlar parti içi ayak oyunları, hizipçilik, dar kadroculuk ve dışlayıcılık olmuştur. Beni yok sayma tavrı, asla kabul edemeyeceğim kasıtlı bir tavırdır. Belki de, bunun temelinde başarıya duyulan kıskançlık ve alerji yatmaktadır. Beni yok saydılar, ama pişman olacaklar."

"YOĞUN TALEP GELDİ"
Her ortamda ve her koşulda mevkiye, makama, koltuğa değil; insan odaklı hizmete aday olduğunu dile getirdiğini vurgulayan Aslan, "Bugün de aynı noktadayım. CHP çatısı altında bana kente, kentliye ve insana hizmet olanağı tanınmadı. Bu aşamadan sonra, geniş toplum kesimlerinden DSP'den aday olmam konusunda yoğun talep ve giderek artan ısrarlı bir istekle karşılaştım. Bayraklı'yı istedim çünkü Bayraklı bir anlamda, İzmir'in tarihini özetlemektedir. 25 yıllık kentleşme ve kentsel dönüşüm konularındaki bilgi birikimimi ve deneyimlerimi Bayraklı'da uygulamaya koyarak, ilçeyi Körfez'in gerdanlığı ve İzmir'in ilgi odağı yapabilmek için Bayraklı'dan aday oldum. DSP'ye gelince aday olmam kararında parti yönetiminin gösterdiği sıcak ve yakın ilgiyle, başarıyı özendiren politikası etken oldu."

NEDEN BAYRAKLI?

Bugüne kadar hiçbir mevki ve makama atama yoluyla gelmediğini, tüm görev ve sorumlulukları seçimle elde ettiğini kaydeden Aslan, özellikle "üretkenliği, projeciliği, karar sürecine katılımı, şeffaflığı ve hesap verebilirliliği" vazgeçilmez temel ilkeleri olarak açıkladı. Türkiye'de ilk kez, en şaibeli sektör olan konut ve kooperatifçilik sektöründe rutin denetime yetinmeyerek, bizzat başvurmak suretiyle devlet aygıtından da kapsamlı denetim talebinde bulunmuş bir kişi olduğunu anlatan Aslan, Bayraklı ve DSP tercihleri için de şunları söyledi: "Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bana kente, kentliye ve insana hizmet olanağı tanınmadı. Bu aşamadan sonra, geniş toplum kesimlerinden DSP'den aday olmam konusunda yoğun talep ve giderek artan ısrarlı bir istekle karşılaştım. Bayraklı'yı istedim çünkü Bayraklı bir anlamda, İzmir'in tarihini özetlemektedir.."

KARAKÜLÇE: BAYRAKLI'DA ÇOK İDDİALIYIZ
DSP'nin Bayraklı adayı Aslan, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin CHP'li, AKP'li, MHP'li, BDP'li tüm vatandaşların oyuna talip olduğunu da dile getirdi, "Bayraklı halkına herkesi kucaklayan partiler üstü bir belediye yönetimi sergileyeceğime söz veriyorum. İnsanları siyasi partilere, etnik kökenlerine, bölgesel özelliklerine göre ayrıştıran değil birleştirici- kaynaştırıcı olacağım" dedi. DSP İl Başkanı Selçuk Karakülçe de, aday açıklamasında yaptığı konuşmada, ülke şartlarından dolayı insanların yeniden DSP çatısı altında buluştuğunu belirtti, şöyle dedi: "Kooperatifçilik sektöründe büyük eserler yaratmış, tek bir istismara izin vermeksizin güvenin simge ismi haline gelmiş Hüseyin Aslan gibi bir markayla partimiz büyük bir güç elde etti. Bayraklı en iddialı olduğumuz ilçelerden biri."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pisman olacaklar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN