Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa dostu proje için gün sayılıyor

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, 4 altın proje arasında yer alan Çınarlı Rekreasyon Alanı'nın, Mart ayında düzenlenecek dev bir organizasyonla halka açılacağını müjdeledi

Giriş Tarihi: 24.2.2014
Çınartepe seyir terası, Asansör ve ArkeoPark projeleri ile birlikte İzmir'e can suyu katacak Konak Belediyesi'nin 4 altın projesi arasında yer alan 'Çınarlı Rekreasyon Alanı'nın İzmir halkıyla buluşması için sayılı günler kaldı. Tüm hızıyla devam eden çalışmaları yakından takip eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, başkan yardımcıları, müdürler, Çınarlı ve Mersinli Mahalle muhtarlarıyla birlikte Çınarlı'da incelemelerde bulundu. Eksiklerin bir an önce tamamlanması ve İzmirlilere güvenli, rahat, huzurlu bir ortam oluşturulması talimatı veren Başkan Tartan, "Oksijen deposu olmasına rağmen kent yaşamında kazandırılamamış ve bir kenarda unutulmuş bu güzel arazi bundan sonra İzmirliler'in doğayla bütünleştiği bir ortam olacak. Çağdaş kentlere baktığınız zaman hepsinde doğal dokunun korunduğunu ve nefes alınacak meydanlar, yeşil alanlar oluşturulduğunu görebilirsiniz. Biz İzmir'i, aydınlık insanına yakışan çağdaş bir noktaya taşımak için çalışıyoruz. Çınarlı da kentin unutulmuş bir köşesi, saklı bir cenneti olarak yıllardır bir kenarda bekliyordu. Burada en çok dikkat ettiğimiz nokta doğaya sahip çıkmak oldu. Bir tek ağaca bile dokunmadan, yolları, alana inşa edilen her şeyi varolan ağaçların konumuna göre planladık. Türkiye'de bir proje yapılır ve projeye göre ağaçlar kesilir. Ancak biz doğaya ve insana gösterdiğimiz değer ve saygıyı unutmayarak, projeyi ağaçlara göre yaptık. Bu proje yıkımın değil ağaçların, doğanın projesidir" dedi.

İZMİR'İN YENİ CENNETİ
Çalışmalarında son aşamaya gelen Çınarlı Rekreasyon Alanı Mart ayı içerisinde düzenlenecek dev organizasyonla İzmirliler'in kullanımına açılacak. Amfi tiyatrosu, seyir kulesi, yüksek ağaçları, boydan boya kıvrılarak akan su yolu, engellilere de sahip çıkan ve engelli yürüyüş yolları barındıran dizaynı, çocuk oyun ve spor alanlarıyla herkese kucak açan alan, İzmir'in yeni cenneti olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa dostu proje için gün sayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN