"Satmadık, kazandırdık"

İzmir Karabağlar seçim bürosunun açılışında konuşan Kocaoğlu, 10 yıllık başkanlık dönemi içinde 1 liralık mal satmadıklarını, aksine 1 milyara gayrimenkul aldıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 25.2.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir adayı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Yağmura rağmen seçim bürosu açılışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'e, bürokratlara ve meclis üyelerine Karabağlar'a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Başkan Kocaoğlu, bunun bir bayrak yarışı olduğunu hatırlattı, "2009 yerel seçimlerinde CHP Genel Merkezi, Sıtkı Kürüm'ü, bu seçimlerde ise Muhittin Selvitopu'nu başkan adayı olarak gösterdi. Şimdi hep beraber, CHP'yi Karabağlar'da tekrar iktidar yapmak için göreve çıktık" diye konuştu. Karabağlar'a 50 milyon liralık yatırımla Dostluk Bulvarı açtıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, ilçenin kentsel dönüşümüne de seçimden sonra başlayacaklarını söyledi. Kırsalda, dağ köyünde nerede insan varsa oraya el uzattıklarını vurgulayan Kocaoğlu, "Az yaptık, çok yaptık. Ama hep mazlumdan yana, hep ezilenden, hep genelden yana politika izledik. Eşimize, dostumuza, akrabamıza proje yapmadık. 10 senede 1 liralık gayrimenkul satmadık. Aksine 1 milyar liralık gayrimenkul aldık. Uçanyol'u, Dostluk Bulvarı'nı, alt geçitleri, kavşakları yapmak için para harcadık. Mezarlık yeri vermediler. Gömü yapabilmek için bile arazi satın almak zorunda kaldık" dedi.

ÜRETİCİYE CAN SUYU
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında üretici kooperatiflerinden 52.7 milyon liralık süt, çiçek, fidan, peynir ve yoğurt alımı yaparak tarım kesimine ciddi bir kaynak aktaracak. Yerli üreticiye "can suyu" olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Kocaoğlu, "Kendi bölgemizin üreticilerine sahip çıkıyoruz. Onları içinde bulundukları ekonomik darboğazdan bir nebze de olsa kurtarabiliyorsak, aile bütçelerine katkıda bulup onları destekleyebiliyorsak ne mutlu bize" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR DURUŞMASI BUGÜN
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun çete reisi olduğu iddiası ile 397 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı Büyükşehir Davası7nda sanıklar bugün hakim karşısına çıkacak. Tutuklu sanığın kalmadığı davada en son beklenen bilirkişi raporlarının da mahkemeye ulaşmasının ardından 8. duruşma bugün gerçekleşecek. İddianamede yer alan açıklamalarla ilgili 19. bilirkişi raporunda da belediyenin aklanmasının ardından, mahkemenin bugün vereceği karar merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Satmadık, kazandırdık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN