Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat Taşer'den Kocaoğlu'na Otogar metrosu eleştirisi

MHP Büyükşehir adayı Murat Taşer, İZOTAŞ ve Ege Bölgesi Otobüs İşletmeleri Derneği'ni ziyaret etti, "İzmir'deki durumun mimarı Kocaoğlu'dur" dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2014
MHP Büyükşehir adayı Murat Taşer, partisinin Bornova adayı Erol Bahtiyar ve İl Başkanı Necat Karataş ile birlikte, İzmir Otobüs ve Terminal İşletmeleri (İZOTAŞ) ile Ege Bölgesi Otobüs İşletmeleri Derneği'ni ziyaret etti. Başkan Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren Taşer, "Yıl olmuş 2014, İzmir Otogarı'nda hala metro yok. Bu şaheserin mimarı Kocaoğlu'dur" dedi. İZOTAŞ Genel Müdürü Nihat Sağbaşoğlu, "Sayın Taşer'e destek veriyoruz. Çünkü o içimizden biri. Sorunlarımızı da, sıkıntılarımızı da en iyi o biliyor. Ben kendisine aday değil, belediye başkanım diyorum" derken, Ege Bölgesi Otobüs İşletmeleri Derneği Başkanı Abdullah Öcal da, "Taşer'in geçmişteki deneyimleri nedeniyle ona güveniyor ve başarılı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

"LAF ÜRETTİLER"

Taşer, ziyaretler sırasında Büyükşehir belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştirdi. Otogar'ın Burhan Özfatura'nın başkanlığı döneminde yapıldığını hatırlatan MHP adayı Taşer, şunları söyledi: "Rahmetli Mehmet Niyazoğlu öncülüğünde vatandaşımıza hizmet veren bir eser ortaya çıkarıldı. Belediyeciliği, insana hizmeti ve yerel yönetimleri çok iyi bilen bir belediyecilik anlayışından geliyoruz. Hep birlikte yaptıklarımız ortada. 11.5 kilometrelik metroyu 3,5 senede bitirdik. İzmir maalesef hala bizim yaptığımız ulaşım hizmetlerini kullanıyor. İzmir Otogarı da bunlardan biri. Bizden sonra gelenler sadece laf ve kavga üretti, hizmeti unuttu. Otogara metro hala ulaşmadı. Bizim dönemimizde ihalesi yapıldı. DPT onayı alındı, ancak bizden sonra gelenler bir adım öteye gitmedi. Üçkuyular hattını bile bitiremediler, bitiremeyecekler de." Taşer, Kocaoğlu'nun, 'İzmirliyiz yaparız' sloganı ile vatandaşı kandırmaya devam ettiğini söyledi, "İzmir'in gelişmesine engel olarak, şehrimize vurduğu kelepçeyle öğünüyor. '10 yılda 6 milyon ton asfalt attık' diyor. Biz bir yılda 6 milyon ton asfalt atıyorduk. Milleti kandırmaya kimsenin hakkı yok. Biz metroyu yapan ekip olarak göreve talibiz. Yaptığımız hizmetler ortada. Bunlar ulaşımda bizimle yarışamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Taşer'den Kocaoğlu'na Otogar metrosu eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN