Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tartan, anlayışa karşı

DSP Konak adayı Hakan Tartan, CHP'de 'Odunu koysak kazanırız' anlayışı olduğunu belirtti, "Ben bunu onaylayamam. Bu yüzden tepkiliyim" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Konak Belediye Başkanı ve DSP Konak adayı Dr. Hakan Tartan, 30 Mart akşamı kazandığı takdirde kentin de kentlinin de kazanacağını söyledi. İlkesel bazı duruşlarının bulunduğunu belirten Tartan, istifa kararının en önemli sebeplerinden birinin de bu olduğunu ifade etti, "Konak ilçede bir adaylık süreci yaşandı. Aday önce Gaziemir'in, sonra Karşıyaka'nın en sonunda da Konak'ın adayı oldu. Demek ki, bir plan yok, proje yok. 'Birini bir yere koyalım da neresi olursa olsun' anlayışı var. 'Odunu koysak alırız' anlayışı var. Ben bunu onaylayamam. Birileri eğer CHP'yi, Atatürk'ü ve Cumhuriyet'in değerlerini yok etme taşeronluğuna soyundurulursa, ben orada 'dur' derim. Benim en büyük tepki nedenlerimden biri de budur" diye konuştu. "Adliye'de Atatürk rozetiyle türban takmayalım. Baro'dan Türk Bayrağı'nı kaldıralım" anlayışıyla sürecin işlediğine değinen Başkan Tartan, erozyon ve dejenerasyonun böyle başladığını hatırlattı, şunları söyledi: "Atatürk'ü ve bayrağı önce adliyeden çıkarırsınız, sonra sıra okullara gelir, oradan da çıkarırsınız, sonra diğer devlet kurumları, derken bir bakmışsınız unutturulmuş. Gelin istihdam sorununu tartışalım, gelin bu kent nasıl gelişir, Türkiye nasıl gelişir onu tartışalım. Ama bizi biz yapan değerleri, Atatürk'ü Türk Bayrağı'nı tartışmayalım. Konak'taki adaylara bakalım. Hiçbiri deneyimli değil. Bakın bu kentte güzel işler yaptık, kentin önünü açtık. Örneğin yeni kent planında 2 milyar dolar yatırım geldi, beş yıl içinde 15 milyar dolar gelecek."

Teleferik tepkisi
İzmir'in simgelerinden biri olan teleferiğin hali için AK Parti Balçova Belediye Başkan adayı Hasan Özcan'dan tepki geldi. Teleferiğin 8 yıldır atıl durumda olduğunu vurgulayan Özcan, şuan yapılan tadilat sırasında çıkan molozların ağaçların üzerilerine atıldığını iddia etti. Seçimlere sayılı günler kala teleferikte yapılan tadilatın göstermelik olduğunu söyleyen Özcan, "Teleferiğin 70'li yıllarda nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum. Piramitler, Mısır için ne kadar önem arz ediyorsa, teleferikte Balçova için o kadar önemli. Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, 'Teleferiği hizmete sokacağım' dediği zaman, durumuna bakmak için tepeye çıktım. Ama karşılaştığım manzara beni çok üzdü. İnşaatlardan çıkan molozları aşağıya indirmek zor olduğu için ağaçların üzerlerine boşaltmışlar. Ağaçlar yarı bellene kadar molozun içinde kalmış. Bazı ağaçların dalları kırılmış, yazık günah" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tartan, anlayışa karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN