Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zolan yollara düştü

AK Parti Denizli Büyükşehir Başkan adayı Osman Zolan, ilçe ilçe, köy köy dolaşıyor; açıkladığı 222 projenin ayrıntılarını, Büyükşehirin getireceği kazanımları anlatıyor

Denizli'de gidilmedik köy, adım atılmadık yer bırakmayacaklarını söyleyen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Zolan, "Nerede bir ışık görürsek, kapısını çalacağız. Yapacağımız 222 dev projemizi halka tek tek anlatacağız" dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Sarayköy'e giden Zolan; Yeşilyurt, Kumluca, Acısu, Yakakurt, Tırkaz, Tekke, Karakıran, Hasköy, Kabaağaç köylerini ziyaret etti.

"HERKES YERİNDE KALSIN"
Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Zolan, dev projelerle Denizli'yi daha modern bir şehir yapacaklarını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Denizli'nin tüm yerleşim birimlerine gideceğiz. Buralara hizmet götüreceğiz. Yaklaşık bir yıl önce çıktığımız büyükşehir bilgilendirme toplantıları kapsamında hedefimiz Denizli'nin 18 ilçesine bağlı 68 belde ve 360 köye gitmekti. Bunun için bir yıldır yollardayız. Bütün vatandaşların kapısını çalacak, halini hatırını soracak, dertlerine ortak olacak, büyükşehirin kazanımlarını anlatacağız." Büyükşehirle en çok belde ve köylerin kazanacağını söyleyen Başkan Zolan, "Çünkü yasa gereği büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyesinin mahalle statüsü kazanan belde ve köylere bütçelerinin en az yüzde 10'u kadar her yıl yatırım yapmak zorunda. Bu kaynakla yapılan hizmetler, vatandaşlarımızın yaşadıkları yerde mutlu olmasını sağlayacak. Bu hizmetler şehre göçü önleyecek. Birkaç yıl sonra eminim ki tersine göç yaşanacak. Biz herkes yaşadığı yerde mutlu olsun istiyoruz. Bunu da başaracak inançtayız" diye konuştu.

DEV PROJELERDEN BAZILARI
Başkan Zolan'ın daha önce açıkladığı projelerden bazıları şöyle: Şehir akvaryumu, şehrin tarihi kültürel ve doğal zenginliklerinin maketlerle anlatılacağı Minia Denizli, Ege'nin en büyük eğlence parkı eğlence dünyası, oto yarışı ve motokros pisti, Bozdağ Kayak Merkezi, 40 bin kişilik şehir stadyumu, gençlik merkezi, Türkiye'nin ilk sivil toplum merkezi, bölgenin en büyük kamyon ve TIR garajı, Türkiye'nin en büyük açık hava Türk tarihi müzesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zolan yollara düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN