Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir'e bizden sonra hizmet yok

Başbakan Erdoğan, Balıkesir Kuvay-ı Milliye Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslendi: Buraya 10 yılda 10 milyar harcadık. Bizden sonra gelen belediye hiçbir şey yapmadı

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de coşkuyla karşılandı. Eşi Emine Erdoğan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'la birlikte Balıkesir'e gelen Erdoğan'ı, havalimanında Vali Ahmet Turhan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Fahri Kır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Daha sonra Kuvay-ı Milliye Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslenen Erdoğan'ı vatandaşlar, "Hiçbir şey bizi sindiremez", "Bizi zaferden zafere koşturan bu birlik ve beraberliktir" yazılı pankart açtı.

30 MART ÇOK ÖNEMLİ

Başbakan konuşmasına, 30 Mart'ta sadece Balıkesir'de bir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi veya ilçelerde belediye başkanlıkları seçimi yapılmayacağını, meclis üyeleri muhtarların seçilmeyeceğini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "30 Mart'ta, Türkiye içindeki hainlere, Türkiye dışındaki gözü dönmüş düşmanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz. Türkiye'nin hedeflerine, kazanımlarına, istikrarla büyüyen ekonomisine saldıranları sizler sandıkta püskürteceksiniz. Birileri kapınızı çalabilir. Anlıyorsunuz değil mi? Bunların adı ablaymış, nasıl ablaysa? Gelip size şunu diyebilirler: 'AK Parti'nin dışında kime oy verirseniz verin ama AK Parti'ye vermeyin.' Onlara şunu söyleyin, 'Kusura bakmayın, biz bu ülkede eğitimde yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede sağlıkta yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede ulaşımda yapılan reformlar gördük. Biz bu ülkede tarımda yapılan reformları gördük. Biz bu ülkede barajları gördük' diye karşılık verin."

"GÜLÜCÜKLE OLMAZ"

Erdoğan, vatandaşların, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratlarına, "Dik duruyoruz, sizlerle beraber bu yolda kararlılıkla yürüyoruz. İnşallah 30 Mart, yeni bir milat olacak Balıkesir'de ve Türkiye'de" karşılığını verdi. Balıkesir'de bu sene bir şeyler olduğunu ifade eden Erdoğan, Balıkesir'in futbolda şampiyonluğa gittiğini, fakat belediyecilikte küme düştüğünü söyledi. Erdoğan, "Balıkesirspor iyi gidiyor. Takip ediyorum" dedi. Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İşte şimdi Balıkesir bizimle daha farklı gülecek. Ayvalık'ta su yok, hadi buyurun, niye çözemiyorsunuz su sorununu? Bakın Balıkesir merkeze. Merkez belediyesi bizdeyken ne yapıldıysa, o zaman yapıldı. Ama bizden sonra gelen MHP'li hiçbir şey yapamadı. Niye? Belediyecilik bunların işi değil. İki gülücükle belediyecilik olmaz. Yatırım ister, yatırım. Altyapı da, üstyapı da yatırım ister. Şu anda Balıkesir merkez, bizim Toplu Konut İdaresi'nin konutlarıyla gülüyor. Yollar keza öyle. Şimdi size neler anlatacağım, neler. 10 milyarı aşkın yatırım yaptık biz Balıkesir'e. Ne demek bu? Her yıla 1 milyar. Bunları biz bu Balıkesir'e yaptık. Balıkesir'in tarihinde böyle bir yatırım anlayışı yok. Niye? Çünkü Kuvay-ı Milliye şehri burası."

BUGÜN DENİZLİ'DE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 16.00'da Denizli'de olacak. 29 Ekim Bulvarı'nda halka seslenecek Erdoğan'ın, Başbakan olduktan sonra Denizli'yi 19'uncu kez ziyaret edeceği belirtildi. Beş ay önce Denizli'ye gelerek yaklaşık 900 milyon liralık toplam 83 projenin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, 2003'ten başlayarak 2004, 2006, 2007, 2011 ve 2012 yıllarında ikişer kez, diğer yıllarda ise birer kez Denizli'ye geldiği belirtildi. Erdoğan'ın Denizli ziyaretiyle ilgili yazılı açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, resmi programın henüz kesinleşmediğini belirterek, Denizli mitinginin saat 16.00'da 29 Ekim Bulvarı'nda yapılacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'e bizden sonra hizmet yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN