Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli kabına sığmıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan 5 yılda 7'nci kez geldiği Denizli'de vatandaşlara seslendi. Coşkulu kalabalığı gören Erdoğan, "Denizli bugün bambaşka, bize sahip çıkıyor. İstiklalin şehri, istikbalin de şehri olduğunu gösteriyor" dedi

Giriş Tarihi: 2.3.2014
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde geldiği Denizli'de Özay Gönlüm Meydanı'nda halka hitap etti, "Her zamankinden çok daha cesuruz, çok daha umutlu, çok daha güçlü, çok daha azimliyiz. Bugünlere taşıdığımız Cumhuriyetimizi, ülkemizi ve milletimizi bundan çok daha yükseklere taşımak için çok daha inançlı, çok daha kararlıyız" dedi. Tezahüratlara "Maşallahınız var. 30 Mart'ın adresi belli oldu" diyerek karşılık veren Erdoğan, "Özay Gönlüm ne diyor: Ey benim gözümde tüten, göynümde biten, datlı ezgili Denizlim, üveyik gözlüm, sözü özlüm, eli tüfenkli, demir yürekli Denizlim" sözleriyle konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, meydanda bulunanların hatırını Denizli şivesiyle sordu: "Beni bak, nasısın baken eyi mi?" Başbakan Erdoğan, Denizli'nin bugün bambaşka olduğunu, kabına sığmadığını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün Denizli coşkusuyla heyecanıyla partisine ve Başbakanına sahip çıkışıyla bir başka güzel. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. 30 Mart seçimleri ülkemiz için, milletimiz için, Denizli için hayırlara vesile olsun. 30 Mart seçimleri, Ortadoğu, Balkanlar için yeryüzündeki tüm kardeşlerimiz, vatandaşlarımız, mazlumlar, mağdurlar için yeni bir başlangıç olsun diyorum."

"DİK DURACAĞIZ"

Vatandaşların "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları üzerine Erdoğan, "Hiç endişe etmeyin dik duracağız, dikleşmeyeceğiz" dedi. Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin 15 Mayıs 1919'da düşman Ege'yi işgal ederken Denizli'de halkı topladığını, "Korkmayınız, meyus olmayınız, bu livayi hamdın altında toplanınız ve mücadeleye hazırlanınız" dediğini anlatan Erdoğan, Denizli'nin ümitsiz olmadığını, korkmadığını, yiğitliğiyle cesaretiyle fedakarlığıyla istiklalini ve hürriyetini bir destan olarak yazdığını söyledi,şunları söyledi: "İstiklal Savaşı'nın kahramanı Denizli, aynı zamanda istikbal savaşının da kahramanı oldu. Sizler çok çalıştınız, sırtınızı hiç kimseye dayamadan, sırtınızı devlete dayamadan, hiçbir beklentiye girmeden kendi yağınızda kavuralarak Denizli'de yatırımlar yaptınız. Burada ürettiniz, ihraç ettiniz, Denizli'yi, Türkiye'yi büyüttünüz. Denizli her takdiri ziyadesiyle hak ediyor. İşte bu sebeple Denizli bizim için çok müstesna bir yere sahip. Büyük Türkiye yolculuğunda da bizi, AK Parti'yi hiç yalnız bırakmadınız. Bize destek verdiniz, bize istikamet çizdiniz, bize hayır dualar ettiniz. Şunu unutmayın sevgili kardeşlerim, meyve veren ağaç taşlanır. İçeride hizmet ürettiği için, eser ürettiği için, yatırım yaptığı, Türkiye'yi büyüttüğü için AK Parti taşlanıyor."

"MUHALEFET YOK"

Türkiye'de muhalefet sıkıntısı olduğunu dile getiren Erdoğan, muhalefetsiz iktidar olduklarını söyledi: "Sıkıntımız bu. Saldırıların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Tek bir geri adım atmadan, içeride huzuru, adaleti, kalkınmayı, dışarıda barışı, kardeşliği, dayanışmayı savunmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, bizim önümüzde 2023 hedefleri var. 2023, 2 trilyon dolar milli gelire doğru yürüyoruz. 500 milyar dolar ihracata doğru yürüyoruz. Kişi başına 25 bin dolar milli gelire doğru yürüyoruz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri yapmak için, emin adımlarla ilerliyoruz."

MÜJDELER VERDİ, OSMAN ZOLAN'I EMANET ETTİ
Konuşmasında Denizli için özel müjdeler de veren Başbakan Erdoğan, bunların bazılarını şöyle sıraladı:
Şehir Hastanesi projesi tamam. Bunun içinde büyük bir kompleks inşa edeceğiz. Şimdi bir laf çıkardılar. Buradaki şehir hastanesini Manisa'ya kuracakmışız. Manisa'daki hastanenin temeli atıldı. Biz hem Manisa'ya hem Denizli'ye şehir hastanesini yapıyoruz.
Denizlispor'a 40 bin kapasiteli bir stadyum yapıyoruz.
Hızlı tren inşallah geliyor. Antalya-Denizli hızlı tren projesinin çalışmalarına başladık.
Paralel yapının gazeteleri başlık koymuş. Çocuklar tablet bilgisayarı istemiyor." Yalan olur da bu kadar olur. Önümüzde 675 bin bilgisayarın dağıtımı var. Ondan sonra da 10 milyon tabletin ihalesi var.
Biz karanlığı aydınlığa çevirecek gençler yetişmesini istiyorum. Başı açığı başı kapalısı ile birlik ve bareber oldular. Türkiye'yi aydınlığa kavuşturuyorlar Ben bunu seviyorum.
Osman Zolan kardeşimi size teslim ediyorum. Yeni dönemde Denizli Büyükşehir olarak yoluna devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli kabına sığmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN